گیلانیان
شنبه ۵ فروردین ۱۴۰۲ Saturday, 25 March , 2023
می 28, 2012 کد خبر : 9272 خبر ها

"لاهیگ" در مطلبی اختصاصی نوشت :

دور جدید تغییرات در استانداری گیلان آغاز شد

دور جدید تغییرات در استانداری گیلان آغاز شد

دور جدید تغییرات در استانداری گیلان با برکناری معاون برنامه‌ریزی استانداری و مدیرکل حوزه استاندار آغاز شد.
گیلانیان به گزارش “لاهیگ”، محمدحسین اصغریان که از تیر سال ۱۳۸۶ رئیس سازمان صنایع و معادن گیلان و از شهریور سال ۱۳۹۰ سرپرست اولین سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان بود، به زودی جایگزین کیهان هاشم‌نیا خواهد شد که از اردیبهشت سال ۱۳۸۷ مسئولیت معاونت برنامه‌ریزی استانداری گیلان را برعهده داشت.
محمدعلی رمضانی دستک، کاندیدای ناکام انتخابات مجلس نهم در آستانه اشرفیه و بندر کیاشهر که پیش از این، از مهر سال ۱۳۸۶ فرماندار آستانه اشرفیه و از آذر سال ۱۳۸۸ مدیرکل تعاون گیلان بود، جایگزین محمدحسین طبرستانی راد خواهد شد که از فروردین سال ۱۳۹۰ مسئولیت مشاور و سرپرستی حوزه استاندار گیلان را برعهده داشت. طبرستانی راد نیز به عنوان رئیس اداره روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری گیلان منصوب خواهد شد.
همچنین حاجتی که پیش از این معاون حراست استانداری گیلان بود، به عنوان مدیرکل دفتر امور شهری استانداری و حسین خرم‌جاه مشاور اجرایی استاندار به عنوان مدیرکل دفتر فنی استانداری منصوب خواهند شد.

جابه‌جایی معاون سیاسی و امنیتی و شماری از مدیران کل ستادی استانداری گیلان، برخی از فرمانداران شهرستان‌ها و مدیران کل دستگاه‌های اجرایی استان نیز ازجمله تغییرات دیگری است که در هفته‌های اخیر نقل محافل سیاسی و اجرایی گیلان است.
همچنین از سیاوش امینی (رئیس سابق سازمان بازرگانی استان گیلان)، تیمور پورحیدری (رئیس سابق سازمان بازرگانی استان البرز)، مجید عباسیان امین (مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان گیلان) و علی منتظری (معاون امور صنایع و معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان) به عنوان گزینه‌های پیشنهادی ریاست سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان نام برده می‌شود.
گفتنی است، طی یک سال گذشته، انتصاب شمار زیادی از اقوام، دوستان و آشنایان غیربومی و بی‌تجربه استاندار گیلان به مناصب مختلف مدیریتی و مشورتی، انتقادات گسترده‌ای را در سطح علما و روحانیون، ائمه جمعه، مدیران اجرایی، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و رسانه‌های گروهی استان گیلان دربر داشت که انجام برخی تغییرات مدیریتی در حال و آینده را اجتناب ناپذیر نموده و امید آن می‌رود توسعه گیلان با تغییرات بسیار بزرگتری به مدار اصلی و رو به رشد خود بازگردد.

اخبار مرتبط

نظرات

  • اهالی خیابان شهید قاسمی

    خواهشمندیم بطور سرزده از شهر رودسر بخصوص داخل شهر وازبازار ماهی فروشان وخیابان روبروی آن که حتی شهرداری برایشان نامی انتخاب نکرده بازدید نموده وملاحظه نمایید که چگونه ماهی فروشان و میوه فروشان نیمی از خیابان را اشغال کرده وسد معبر نموده اند وتردد ماشینها بزحمت انجام میشود ومکان نا مناسب ماهی فروشان باعث ترافیک داخل شهر شده وشهرداری بی تفاوت میباشد
    وتمام خیابانهای فرعی این شهربا وجود کم عرض بودنشان تبدیل به پارکینگ شده که در این زمینه راهنمایی رانندگی کوتاهی میکند که بخاطر عدم استقبال از پارکینگ عمومی یکی از این پارکینگها بسته گردید.

  • تحصیل کرده ،جوینده کار

    با سلام لطف کنید از استاندار محترم بپرسید که با توجه به افزایش ۲۶%بودجه عمرانی گیلان چرا هنوز تا این تاریخ هیچ بودجه ای برای بخشهای عمرانی داده نشده و همه پروژه ها تعطیل می باشند آیا شما محاسبه کردید که با تعطیلی این پروژه ها چند هزار نفر مثل من بیکار شده اند ،با زحمت فراوان تحصیل کرده و الان ماها بیکار و شرمنده اهل و عیال گشته ایم ،بپرسید اگر خودشان یک ماه حقوق نگیرند چکار میکند .این بی توجهی به خاطر این است که سر برج جیبشان از پول پر میشود . اسلام به آنها اینجوری توصیه کرده تو پول داشته باش ، مابقی فدای سرت بزار بمیرند

  • رفتن استاندار جانباز، برنامه ریز و باتجربه، دلسوز و مردمی و از همه مهمتر واقع نگر در این عصر تدبیر و امید، از استانداری، بدترین اتفاقی بود که می توانست بیفتد. باید واقع بین، منطقی و عقل گرا باشیم! واقعیت اینست که استان گیلان یکی از طلایه داران محرومیت در بین تمامی استان های کشور است که این محرومیت را به خوبی با نقابی از جنگل و دریا پنهان می کند، استان گیلان استانی محروم و فقیر از نظر اقتصادیست، که با حرف های فانتزی و زرورقی راه به جایی نمی برد، همه می دانند که باید کمک کرد و استان را ساخت و نیازی به تکرار مکررات آن هم از روی کاغذ، توسط شخص اول اجرایی استان نیست! اینجا استان گیلان است، استانی که هر سال یک استاندار دارد! استانی که ادعای فرهنگی بودن دارد اما بخل و حسد و تهمت امری عادی و روزمره است! استانی که به جای عمل، اهل شعار است، استانی که بر خلاف مسیر استانداری های موفق کشور… به شدت سیاسیست و لابی گری و باج دهی خصوصا” در شرایط فعلی، در آن بیداااااااد می کند! آینده گیلان با این وضعیت تصمیم گیری در استانداری، محروم تر از گذشته خواهد بود.

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی