گیلانیان
شنبه ۵ فروردین ۱۴۰۲ Saturday, 25 March , 2023
ژوئن 11, 2011 کد خبر : 1256 دسته‌بندی نشده

دولت سرباز می خواهد ، دعاگو نمی خواهد !

دولت سرباز می خواهد ، دعاگو نمی خواهد !

دولت سرباز می خواهد،دعاگو نمی خواهد.( قائم مقام فراهانی)
روزها به جلو در حال حرکت هستند و روزی که انتخاب هر گیلانی  بسیار مهم است نزدیک می شود. تا چند ماه دیگر باید انتخاب های خود را درون صندوق بیندازیم تا مردی را به عنوان پرچم دار گیلان به بهارستان بفرستیم.اما سئوال اساسی اینجاست،آیا اینبار گذشته و تجربه در تصمیم ما تاثیر گذار خواهد بود؟آیا بعد از گرفتن تصمیم و انتخاب کاندیدای مورد نظر از او حمایت خواهیم کرد؟
متاسفانه باید قبول کنیم که ما در گذشته،به سالهای بعد از هر انتخاب و اتفاقات آن آسان گرفتیم و به خود سخت.سکوت در هر شرایطی را سازگاری و میهن پرستی نامیدیم و خیلی راحت اجازه دادیم تا مردان بزرگ استان از ما جدا شوند. دور نیست که مردی بزرگ از ما جدا شد اما از جمعیت چند ملیونی گیلان تنها چند نفر به رفتنش اعتراض کردند یا حداقل ناراحتی خود را نشان دادند.
فکر می کنم تنها تصمیمات قبل از انتخابات و رای دادن کافی نیست و وظیفه ی هر گیلانی است تا بعد از انتخابات هم پشت کاندیدای مورد نظر خود بایستد و از او حمایت کند.
اتفاقات از آن چیزی که فکر می کنیم بزرگ تر است. هنوز به آه امیر کبیر گرفتاریم و هنوز خیلی راه است تا دل او را به دست آوریم و جبران کنیم . او که در آخرین لحظات عمر گفت : خیال کنسطیطوسیون داشتم،مجالم ندادن و بعد آهی کشید که هنوز دامن مارا گرفته است.شعار ما در این وبگاه پیشرفت گیلان است و مطمئنا همه می دانیم که پیشرفت  بدون تلاش و کوشش و پشت کار و همچنین اتحاد و همدلی میسر نیست.
در آخر باید به سوالاتی که شاید ذهن شما را بعد از خواندن این متن درگیر کرده است پاسخ بگویم و آن هم اینکه،امیر کبیر را چه ربطی داشت به گیلان؟
در جواب باید بگویم ،امیر کبیر نفر اول اصلاحات اجتماعی در ایران بود اما دسته ای وطن فروش و نان به نرخ روز خور نگذاشتند و او را حمایت نکردند تا قطار پیشرفت ایران که در زمان او می رفت تا راه خود را پیدا کند از مسیر خود دوباره خارج شود و در ناکجا آبادهای تاریخ مان سرگردان شود. جالب اینجاست که او درست بعد از ماه ها انتخاب و شروع به کار ،کم کم تنها بودن خود را احساس کرد و متوجه شد که دوستان دیروز ،دشمنان امروز شده اند و از آن جمع حالا کسی را در کنار خود ندارد.
گیلان هم جزءی از ایران است و همواره باید برای پیشرفت از جزء به سوی کل حرکت کرد. پس انتخاب کنیم و تا آخرین نفس پشت شخص مورد نظر خود بایستیم و نگذاریم با رفتن بزرگان از استان ،خورشید پیشرفت گیلان غروب کند و در این غروب،خورشید سایه ی مردان کوچک را بزرگ جلوه بدهد.

مطلب رسیده به قلم یکی از حامیان پیشرفت و توسعه گیلان ، مجتبی همرنگ
www.mojtabahamrang.mihanblog.com

اخبار مرتبط

نظرات

  • ممنون از متن خوبتون آقای همرنگ.
    به امید پیشرفت گیلان !

  • امیدوارم مردم گیلان چشمان خود را بیشتر از گذشته باز کنند و واقعیت ها را بهتر ببینند و در تصمیمات خو عقل را بگنجانند نه احساس و نه خود خاهی و خود بینی که اطمینان دارم مردم گیلان انسان های وارسته و عاقل و باهوش و آینده بینی هستند و حتما در تصمیم گیری عاقلانه تصمیم می گیرند و مانند دکتر حشمت صلاح را در این نمی بینند که میرزا را تنها بگذارند.
    با تشکر از آقای همرنگ و سایت خوب شما که به فکر پیشرفت گیلان و گیلانی هست

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی