گیلانیان
شنبه ۵ فروردین ۱۴۰۲ Saturday, 25 March , 2023
ژانویه 12, 2012 کد خبر : 5747 خبر ها

در ادامه سفر هاي دكتر احمدي ن‍‍‍ژاد به آمريكاي لاتين :

دیدار سه ساعته دکتر احمدی نژاد و فیدل کاسترو

دیدار سه ساعته دکتر احمدی نژاد و فیدل کاسترو

گیلانیان : دکتر احمدی‌نژاد و فیدل کاسترو در دیداری که بیش از سه ساعت به طول انجامید مهمترین مسایل بین‌‌المللی و منطقه‌ای بویژه موضوع تبعات نظام ناعادلانه حاکم بر جهان، ضرورت خلع سلاح هسته‌ای، تقویت روابط ملت‌های انقلابی، تلاش برای برپایی صلح و امنیت در جهان و مقابله با انتشار گازهای گلخانه‌ای را مورد بحث و تبادل نظر قرار دادند. رییس جمهوری اسلامی ایران و رهبر انقلاب کوبا همچنین بر ضرورت همگرایی و اتحاد کشورهای انقلابی و تلاش همه جانبه برای اصلاح مناسبات ناعادلانه حاکم بر جهان با ایستادگی و مقاومت ملت‌ها در برابر زیاده‌خواهی مستکبران و قدرت‌های زورگو تاکید کردند.
دکتر احمدی‌نژاد در این دیدار با تجلیل از شخصیت انقلابی و برجسته فیدل کاسترو گفت: همه ملت‌های جهان بویژه انقلابیون با نام فیدل کاسترو آشنا بوده و برای شخصیت انقلابی و مردمی شما احترام فراوانی قائل هستند.
رییس جمهور با بیان اینکه دو ملت ایران و کوبا آرمان و دیدگاه مشترکی نسبت به مسایل و موضوعات بین‌المللی دارند، گفت: با توجه به اینکه نظام سرمایه‌داری به پایان راه خود رسیده است، دو ملت بزرگ ایران و کوبا، در شرایط کنونی مسئولیت سنگینی در برپایی نظم جدید جهانی بر محور عدالت و انسانیت دارند.
وی با اشاره به هجمه سنگین مستکبران علیه ملت‌های مستقل و عدالت‌خواهی مانند ایران و کوبا اظهار داشت: در شرایطی که امپریالیسم همه توان خود را علیه ما بسیج کرده است، ملت‌های مستقل جهان با انسجام و همبستگی و تقویت همکاری‌ها و تعاملات خود می‌توانند دشمنان را بیش از گذشته ناکام و مأیوس سازند.
دکتر احمدی‌نژاد خاطرنشان کرد: امروز به فضل الهی ملت‌ها بیدار شده و از حق حاکمیت و تعیین سرنوشت خود دفاع می‌کنند و دیگر اجازه نخواهند داد اقلیتی زورگو و زیاده‌خواه اراده خود را بر آنها تحمیل کنند.
رییس جمهور در ادامه بر افزایش روزافزون مناسبات تهران – هاوانا تاکید کرد و گفت: روابط گسترده و نزدیک دو کشور در عرصه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی به نفع دو ملت و تمامی ملت‌های دوستدار عدالت و آزادی است.
فیدل کاسترو رهبر انقلابی کوبا نیز در این دیدار مقاومت ملت ایران در مقابل امپریالیسم و قدرت‌های زورگو را ستودنی و درس‌آموز توصیف کرد و گفت: جمهوری اسلامی ایران با ایستادگی و مقاومت در برابر مستکبران، جایگاه برجسته‌ای در مناسبات جهانی و در بین ملت‌ها پیدا کرده است و این جایگاه ارزشمند می‌تواند کانون امید ملت‌های جهان باشد.وی با اشاره به اینکه اخبار ایران و سخنرانی‌ها و مطالب دکتر احمدی‌نژاد را به طور روزانه پیگیری می‌کند، با تاکید بر موافقت خود با ایده‌ها و نظریات دکتر احمدی‌نژاد در خصوص مسایل جهانی اظهار داشت: بنده نیز معتقدم که امپریالیسم در حال فرو پاشی است و چاپ دلارهای بدون پشتوانه یک کلاهبرداری بزرگ از سوی سرمایه‌داران علیه سایر ملت‌های جهان می‌باشد.
کاسترو با اشاره به اینکه ایران و کوبا از روابط استراتژیک و راهبردی برخودار هستند، بر ضرورت هماهنگی و تعاملات هر چه نزدیکتر تهران – هاوانا در تمامی زمینه‌ها تاکید کرد.
رهبر انقلاب کوبا خاطرنشان کرد: دنیا به سمت ایده‌های عدالت‌طلبانه در حال حرکت است و ملت‌ها باید در مسیر رفع مشکلات جهانی، از جمله تلاش برای خلع سلاح هسته‌ای قدرت‌های زیاده‌خواه، با یکدیگر همکاری و مشارکت کنند و امروز موضوع خلع سلاح هسته‌ای یک ضرورت جهانی است.وی با بیان اینکه توطئه‌های امپریالیسم به صورت غیرعادلانه علیه ملت ایران شکل گرفته است، اظهار داشت: همبستگی و همکاری کشورهای انقلابی با یکدیگر می‌تواند گام مؤثری در شکست اینگونه توطئه‌های مستکبران باشد.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی