گیلانیان
سه شنبه ۱ فروردین ۱۴۰۲ Tuesday, 21 March , 2023
می 3, 2013 کد خبر : 18569 خبر ها

رئیس جمهور باید مدبر و بدون حاشیه باشد

رئیس جمهور باید مدبر و بدون حاشیه باشد

گیلانیان : نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت گفت: رئیس جمهور باید مدیر، مدبر، شجاع و بدون حاشیه باشد تا بدرستی به امور مملکتی بپردازد.

آیت الله زین العابدین قربانی ظهر پنجشنبه در همایش نقش روحانیون و مساجد در تحقق حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی افزود: مردم در انتخاب نامزد اصلح باید به اشارات رهبر معظم انقلاب اسلامی توجه کنند.

وی همچنین از وجود ۵۴ کتاب فقه اشاره کرد و اظهارداشت: از این تعداد سه تا چهار کتاب مربوط به عبادات است و بقیه مربوط به امور اجتماعی و سیاسی است.

امام جمعه رشت گفت: روحانیت در مسئله انتخابات ریاست جمهوری  و شوراهای اسلامی شهر و روستا نمی توانند بی تفاوت بمانند چون ممکن است افراد غیر اصلح برای شوراها و ریاست جمهوری انتخاب شوند.

وی با تاکید بر اینکه باید مالک اشتر و ابوذر برای علی زمان بود، افزود: روشنگری جامعه با فرهیختگان، روحانیت، استادان و سایر افراد است.

آیت الله قربانی در ادامه ضمن گرامیداشت سالروز شهادت آیت الله مرتضی مطهری  اظهارداشت: این علامه شهید عالم ربانی بود و به عالمان ربانی توجه ویژه داشت.

وی در ادامه سابقه آشنایی خود با شهید آیت الله مطهری را به سال ۱۳۲۷ در مدرسه فیضه دانست و اظهارداشت: این شهید بزرگوار نقش مهمی در روشنگری جامعه و پیروزی انقلاب اسلامی ایفا کرد.

نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت تاکید کرد:  اگر علامه مطهری نبود روحانیت و دنیای اسلام امروز چیزی برای گفتن نداشتند.

وی همچنین بر ضرورت ادامه راه امام و شهدا یادآورشد:  مطالبه خون شهدا از تمامی آحاد مردم  ادامه راه آنان با وحدت و انسجام، حفظ ارزش‌ های اسلامی و تبعیت از ولی فقیه است./ منبع : مهر

اخبار مرتبط

نظرات

 • مجمع اصولگرایان جوان استان گیلان در راستای تبیین ارزش های انقلاب اسلامی برای نسل جوان و با محوریت التزام عملی به احکام اسلامی و تبعیت محض از ولایت فقیه اعلام موجودیت کرد.

  حسین خاکزاد یکی از اعضای موسس این مجمع در تبیین گفتمان اصولگرایی گفت: اصول گرایی بر این باور است که اسلام برنامه ای جامع و عملی برای اداره جامعه در عصر کنونی دارد.جمهوری اسلامی را بهترین شکل حکومت می داند و معتقد است که اسلام محتوا، و جمهوری شکل و فرم حکومت را بیان کرده است.

  وی افزود: بر مبنای این تفکراعتقاد و التزام به قانون اساسی و پایبندی به ولایت فقیه را به عنوان سند میثاق عمومی ملت و کارکرد قانون در اداره امور را یکی از بایسته های اصول گرایی باید برشمرد.هرچند می توان مردم سالاری دینی را مترادف جمهوری اسلامی دانست، مردم سالاری دینی آشکارا گویای اعتقاد به لوازم مردم سالاری در اداره حکومت است. انتخابات، مشارکت، رقابت، احزاب سیاسی، آزادی، حق اکثریت از جلوه های مهم مردم سالاری است.

  وی ضمن بیان تضاد اصو لگرایی با تبارگماری، باندبازی، جناح گرایی، قبیله گرایی و فامیل بازی گفت: این گفتمان معیار عزل و نصب ها و واگذاری مسئولیتها را شایسته سالاری براساس تخصص، دانش، تجربه، کاردانی، مدیریت، اهلیت و صلاحیت می داند.

  خاکزاد تصریح کرد: اصول گرایی مسئولیتها را به مثابه امانت و ودیعه الهی بر می شمارد و خود را در قبال وظایف محوله در پیشگاه عدل الهی و مردم و نهادهای ذی ربط پاسخگو و مسئول می شناسد.

  وی گفت: اصولگرایی پرسش مردم از مسئولان و پاسخگویی آنها را نه یک وظیفه بلکه حق می داند.تعمیم نظارت عمومی و نهادینه کردن فرهنگ پرسشگری و پاسخگویی را گامی در جهت عمل به آموزه های قرآنی و دینی مبنی بر فریضه امر به معروف و نهی از منکر تلقی می کند.بین نقد عملکرد مسئولان با تخریب و مچ گیری تفاوت قائل است بر نقد درون گفتمانی به مثابه راهبردی برای خلاقیت و پویایی گفتمان اصول گرایی تاکید ویژه ای دارد.

  خاکزاد ادامه داد: اصول گرایی، علاوه بر اعتقاد به اصول و مبانی اسلامی، التزام عملی خود را بدانها برای همگان با افتخار آشکار می سازد. بر این اساس به تاسی از حضرت امام خمینی (ره) «حفظ نظام جمهوری اسلامی را بزرگترین واجب شرعی» می داند. همچنین «ولایت فقیه» را بزرگترین میراث ماندگار امام، و نهاد رهبری را نهاد مردم سالاری دینی بر می شمارد. اصول گرایی «آزادی»، «استقلال»، نه شرقی، نه غربی» را به مثابه شعارهای راهبردی و آرمانهای اصیل انقلاب می داند.

  این عضو موسس مجمع اصولگرایان جوان استان گیلان در پایان خاطرنشان کرد: اصول گرایی، عدالتخوایی را در سپهر مسئولان و نیز مطالبات مردم می داند. عدالت را در ساحت سیاسی، اقتصادی اجتمایی می بیند و بر این باور است که واگذاری مسئولیتها و مناصب، توزیع ثروت و بهره گیری از امکانات جامعه بر اساس عدالت باید انجام شود. عدالت را مهمترین راه برای مقابله با اشرافی گری، تبعیض، و فساد برمی شمارد.وی درپایان بیان داشت اسامی اعضای شورای مرکزی این تشکل درآینده ای نزدیک اعلام خواهد شد.

 • سردبیر گیلانیان

  دوست عزیز رضا !
  البته گروه های دیگری از اصوالگرایان نیز اعلام موجویت کردند و همین شعارهای سازنده را دارند که با توجه به تکثر و تفرق اصولگرایان نمی توان به شعار آنان دل قبست اما با توجه به اینکه گروه شما جوان است امید است در عمل هم جوانگرائی داشته باشید . ان شاء الله

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی