گیلانیان
شنبه ۱۲ فروردین ۱۴۰۲ Saturday, 1 April , 2023
ژوئن 12, 2014 کد خبر : 27676 خبر ها

مدیر کل گمرک آستارا خبر داد

رتبه نخست گمرک آستارا در صادرات چمدانی کشور

رتبه نخست گمرک آستارا در صادرات چمدانی کشور

گیلانیان : حمیدرضا محمدی عصر امروز در جمع نمایندگان اتاق بازرگانی گیلان گمرکات را سومین منبع درآمد دولت عنوان کرد.

وی با بیان اینکه گمرک نهادی حاکمیتی و نظارتی در امر واردات و صادرات است، افزود: گمرک مرزبان اقتصادی است.

مدیر کل گمرک آستارا با اشاره به فعالیت این گمرک تصریح کرد: اعتقاد ما بر این است که تا پایان سال جاری گمرک آستارا برتر کشوری معرفی می‌شود.

وی قدمت گمرک آستارا را حدود ۱۲۵ سال عنوان کرد و یادآور شد: مجوز واردات لوازم خانگی حجیم مانند کولر، یخچال و … در گمرک آستارا اخذ شد.

محمدی ادامه داد: نقش گمرک آستارا در نیمه نخست امسال در بحث واردات گمرک پررنگ‌تر می‌شود و از هفته آینده ثبت سفارش در این گمرک انجام می‌گیرد.

وی با بیان اینکه ارزیابی صادراتی در محل گمرک انجام می‌شود، تصریح کرد: زمینه ایجاد ضمانت‌نامه صادراتی و پروانه صادرات به شرط اخذ مجوزها در گمرک آستارا فراهم می‌شود.

مدیر کل گمرک آستارا از کسب رتبه نخست گمرک آستارا در صادرات چمدانی از ماه پیش خبر داد و گفت: گمرک آستارا از وارد کنندگان و صادرکنندگان حمایت می‌کند.

وی با اشاره به میزان ترانزیت گمرک آستارا در دو ماه نخست امسال خاطرنشان کرد: در این مدت ۷ هزار تن کالا به ارزش ۱۷ میلیون دلار از طریق گمرک آستار ترانزیت شده است.

محمدی کالای ترانزیت ورودی را شامل لوازم چوب، فرآورده‌های نفتی، پنبه، الیاف مصنوعی، شمش آهن، مس، پشم‌شیشه و ورق آهن عنوان کرد.

وی ترانزیت خروجی از طریق گمرک آستارا در مدت مذکور را ۵۱ هزار تن کالا به ارزش ۱۳۱میلیون دلار ذکر کرد و یادآور شد: عمده کالای ترانزیت خروجی شامل لوازم برقی،خودرو سواری، مبلمان، ماشین‌آلات، لوازم بهداشتی و… بوده است./منبع : فارس

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی