گیلانیان
جمعه ۴ فروردین ۱۴۰۲ Friday, 24 March , 2023
سپتامبر 21, 2014 کد خبر : 29943 خبر ها

رییس شورای فرهنگ عمومی گیلان :

رزمندگان عزت انقلاب اسلامی را معنا بخشیدند

رزمندگان عزت انقلاب اسلامی را معنا بخشیدند

گیلانیان : رییس شورای فرهنگ عمومی گیلان و امام جمعه رشت بیان کرد: رزمندگان هشت سال دفاع مقدس ، عزت انقلاب اسلامی را معنا بخشیدند و در عمل ولایت فقیه را حمایت کردند.

آیت الله زین العابدین قربانی در نشست شورای فرهنگ عمومی استان افزود: موضوع جنگ در دین مبین اسلام، جنگی دفاعی است و در قرآن کریم نیز به جنگ دفاعی اشاره شده است.

نماینده ولی فقیه در گیلان در بخش دیگری از سخنانش به کمبود مساجد در برخی مناطق پر جمعیت استان اشاره و بیان کرد: در برخی از مناطق استان با ظرفیت بالای یکصد هزار نفر، یک مسجد وجود دارد که این موضوع جوابگو نیست.

آیت الله قربانی از متولیان فرهنگ و مسجد استان خواست نسبت به موضوع یادشده اهتمام ویژه ای داشته باشند.

* توجه ویژه دولت به مقابله با ناهنجاری های اجتماعی با توجه به فرهنگ اصیل اسلامی

استاندار گیلان نیز در این نشست با گرامیداشت هفته دفاع مقدس ، از رهاشدن موزه دفاع مقدس در استان انتقاد و بر لزوم پیگیری آن تاکید کرد.

‘محمدعلی نجفی’ افزود: برای حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس، نیازمند آن هستیم تا این آثار حفظ و به نمایش گذاشته شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به کنگره میرزا کوچک جنگلی در سال ۹۵ اشاره و اظهار کرد: می بایست از هم اکنون کمیته های اجرایی تشکیل و برنامه ریزی دقیق صورت گیرد.

وی با اشاره به آغاز سال تحصیلی جدید عنوان کرد: فرهنگ عمومی مجموعه ای از اهداف، هنجارها و باورهای اجتماعی است و نقش آموزش و پرورش در راستای اعتلای آن بارز است.

نجفی ادامه داد: آموزش و پرورش برای تحول بنیادین نیاز به کمک همه دارد و رسالت آموزش و پرورش فقط به وزارتخانه و سازمان منتهی نمی شود.

وی همچنین بر ضرورت توجه به وجدان کاری در ادارات و ارگان های دولتی تاکید کرد.

استاندار گیلان همچنین با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در زمینه ضرورت توجه به فرهنگ عمومی گفت : دولت برای تقویت اخلاق فردی و اجتماعی ، وجدان کاری و کاهش ناهنجاری ها در جامعه اهتمام ویژه دارد .

وی با بیان اینکه دولت براین اساس به دنبال مقابله با ناهنجاری های اجتماعی بویژه طلاق ، اعتیاد و بیکاری است، افزود : دولت در اجرای این برنامه ها باتوجه به فرهنگ اصیل اسلامی اقدام می کند .

استاندار گیلان با بیان اینکه برای تقویت مسائل کاربردی شورای فرهنگ عمومی نیازمند تلاش هستیم، تصریح کرد: کاربردی کردن مسائل شورای فرهنگ عمومی و توجه به تذکرات و ارشادات نماینده ولی فقیه در گیلان از تکالیف اعضای این شوراست .

نماینده عالی دولت در گیلان خاطرنشان کرد : خروجی تصمیمات شورای فرهنگ عمومی باید منجر به تقویت ارزش های فرهنگی، دینی و مذهبی شود .

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان نیز در این نشست ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس بیان کرد: دفاع مقدس ایدئولوژی خاصی از کشور برای دنیا معرفی کرد.

‘ فیروز فاضلی’ همچنین با اشاره به آغاز سال تحصیلی بیان کرد: علم و آموزش بدون فرهنگ فاقد معناست.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس گیلان نیز در این مراسم گفت: تاریخ هشت سال دفاع مقدس استان می بایست تدوین و واکاوی شود.

‘ رسول جلایی ‘ با اشاره به غفلت از ایجاد موزه دفاع مقدس در استان بیان کرد: سرمایه گذاری ادبی و توجه به بخش کتاب جوانان و پرداختن هنرمندانه به دفاع مقدس می بایست مورد توجه باشد و بیش از همه اینها بایستی ایجاد موزه دفاع مقدس برای حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس مورد اهتمام قرار گیرد.

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان نیز در این نشست بیان کرد: روز اول مهر، روزی ملیست و امسال ۳۶۲هزار دانش آموز برای امر تحصیل و علم آموزی راهی مدارس استان می شوند.

‘مهدی حاجتی’ بیان کرد: تلاش بر اینست تا امسال نیروی انسانی مدارس استان گیلان ساماندهی شوند.

وی ادامه داد: همچنین آموزش و پرورش تلاش می کند تا امسال، گیلانیان پرچمدار تعداد بیشتری از برترین های کنکور باشند و این روند پررنگ تر ادامه یابد.

نشست شورای فرهنگ عمومی با حضور متولیان فرهنگ استان در بیت نماینده ولی فقیه در گیلان برگزار شد./منبع : ایرنا

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی