گیلانیان
پنج شنبه ۱۰ فروردین ۱۴۰۲ Thursday, 30 March , 2023
می 2, 2012 کد خبر : 8538 دسته‌بندی نشده

چرا باید به انتخابات ، آری گفت ؟

رشت از میان ” سه زاده و یک نژاد ” انتخاب خواهد کرد

رشت از میان ” سه زاده و یک نژاد ” انتخاب خواهد کرد

اختصاصی گیلانیان : اینکه در طلیعه این نوشتار یک بار دیگر عدد انتخابات های انجام شده در ایران اسلامی سرفراز را برشمارم کاری غیر ضرور به نظر می آید زیرا که بر همگان درجه اهمیت برپایی انتخابات آنهم پرشور و شعور ، مبرهن است . انتخابات ۱۲ اسفند ۹۰ با شکوه برگذار شد ولی هنوز ۳ صندلی ماهوتی از ۱۳ صندلی وکلای گیلانیان در خانه ملت خالی است

اگرچه برخواستن از روی صندلی های مورد نظر برای برخی نمایندگانی که یک یا دو دوره ای روی آنها جا خوش کرده بودند دشوار می نمود ، اما میزان رای ملت بود که اجازه جلوس مجدد به برخی که مردم گمان می کردند وکیل المله نمانده و وکیل الدوله شده اند  ، نداد.

تا این بیت و مثل معروف ، تفسیر عینی یابد که : هر کسی را پنج روزه نوبت اوست یا مزد آن گرفت جان برادر که کار (خدمت) کرد.

حال قرار بر این است در ۱۵ اردیبهشت امسال سه سرنشین دیگر کرسی های وکالت مشخص گردد و اکنون مانده برگزیدن این سه نفر تا جمع ناتکمیل مجمع آتی نمایندگان گیلان تکمیل شود . دو نفر از حوزه انتخابیه رشت و آن دیگری از طوالش و ماسال و شاندرمن

اما در رشت اوضاع و احوالی است که بیا و ببین ! بحمدالله بازار تبلیغات و حرف و حدیث و این تازگی ها اندکی اصطحکاک بس تنوری و این خود نشان از در پیش بودن نیمه اردیبهشتی ، داغ و مردادی است ، رقابتی مابین ” سه زاده و یک نژاد ” و اینکه کدام دو تن انتخاب خواهند شد سوالی است که پاسخش را مردم در ۱۵ اردیبهشت به درون صندوق های رای خواهند ریخت.

حالیه از مرکز استانی با تقریبا نیمی از جمعیت گیلان ، شمار بالای آراء در خور و بایسته است و گرنه نماینده ای با رای اقلیتی از لحاظ عده سرنوشت اکثریتی را به دست خواهد گرفت بی گمان این مهم است که به هر علتی انتخابات آتی را ساده نگیریم زیرا یک رای هم یک رای است و همین آراست که سرنوشت شهر و دیارمان را برای چهار سال دیگر به دستان افرادی می سپارد که اگر همچون گذشته تنها به فکر به کار گماردن و یا انتصاب فرزندان ، دوستان ، پرسنل ستادی ، اقوام سببی و نسبی خود باشند گیلانیان چهارسالی جز افسوس خوردن و گیلان جز درجازدن و عقب افتادن از قافله پیشرفت و توسعه کاری نخواهند داشت و آنگاه با در دست داشتن کاسه چه کنم ، چه کنم تنها می توان گفت :

خود کرده را تدبیر نیست !

پس بیایم خوب انتخاب کنیم نمایندگانی را که به معنای لغوی و واقعی کلمه ، خوب باشند .

اخبار مرتبط

نظرات

 • زنده باد جعفر زاده
  همه خوب می دونیم آزموده را آزمودن خطاست
  بابا روح تازه می خواد گیلان
  تورو خدا آدمای معلوم الحال رو به مجلس راه ندین
  ما اگه رای ندیم همونی میشه که چهار ساله شده ها
  جان من سانسور نکن مدیر محترم

 • فقط جعفر زاده

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی