گیلانیان
شنبه ۵ فروردین ۱۴۰۲ Saturday, 25 March , 2023
مارس 6, 2012 کد خبر : 7544 خبر ها

پس از گرفتن اسكار توسط فرهادي به وقوع پيوست :

رشد فروش «جدایی نادر از سیمین» در آمریکا

رشد فروش «جدایی نادر از سیمین» در آمریکا

فیلم «جدایی نادر از سیمین» بهترین عملکرد فروش را در میان فیلم‌های برنده‌ی اسکار در آمریکا به ثبت رساند.
گیلانیان به گزارش ایسنا به نقل از رویترز، طبق رسم هر ساله‌ی جوایز آکادمی اسکار که میزان فروش فیلم‌های برنده‌ی این جایزه را به میزان چشمگیری افزایش می‌دهد، فیلم «جدایی نادر از سیمین» نیز نه تنها از این قاعده مستثنی نماند، بلکه بیشترین افزایش فروش را به دست آورد.
«جدایی نادر از سیمین» که در جوایز اسکار ۲۰۱۲ موفق به کسب جایزه‌ی بهترین فیلم خارجی شد، به لطف کسب این جایزه‌ی معتبر، فروشی بیش از یک میلیون دلار در هفته‌ی گذشته به دست آورد.این میزان فروش «جدایی نادر از سیمین» رشد ۱۷۳ درصدی را در مقایسه با هفته‌ی پیش از آن نشان می‌دهد که این بیشترین افزایش فروش در میان فیلم‌های برنده اسکار بوده است.به دنبال استقبال فراوان شهروندان آمریکایی، کمپانی «سونی پیکچرز» که حق پخش و توزیع فیلم «جدایی» را بر عهده دارد، تعداد سالن‌های نمایش فیلم اصغر فرهادی را از ۱۶۰ به ۲۴۳ سالن نمایش افزایش داده است.
«جدایی نادر از سیمین» در دهمین هفته‌ی اکران در سینماهای آمریکا اکنون به مجموع فروش سه میلیون و ۷۲۷ هزار دلار رسیده است.
طبق این گزارش، رشد فروش فیلم «جدایی نادر از سیمین» بالاترین میزان در میان برندگان سال‌های اخیر جایزه‌ی اسکار فیلم خارجی بوده است و بیانگر آن است که این فیلم در هفته‌های آینده فروشی فراتر از پیش‌بینی‌ها خواهد داشت.
«مایکل بارکر» از مقامات بلندپایه کمپانی سونی پیکچرز درباره‌ی موفقیت «جدایی نادر از سیمین» اعلام کرد: این یک دستاورد بزرگ برای فیلمی است که از کشوری در نقطه‌ای از جهان می‌آید که معمولا موفقیت‌های کمی در گیشه سینماهای آمریکا به دست می‌آورند. این تازه آغازی برای موفقیت‌های این فیلم است که نقطه عطفی در سینمای مستقل آمریکا محسوب می‌شود.
فیلم «هنرمند» ساخته‌ی «میشل هازاناویچس» که در جوایز اسکار موفق به کسب پنج جایزه ازجمله بهترین فیلم و بهترین کارگردانی شد، در تعطیلات آخر هفته فروش سه میلیون و ۹۰۰ هزار دلاری را در سینماهای آمریکا به دست آورد. تعداد سالن‌های نمایش این فیلم از ۹۶۶ به ۱۷۵۶ سالن نمایش افزایش یافته است.
فیلم «فرزندان» که در جوایز اسکار جایزه‌ی بهترین فیلم‌نامه‌ی اقتباسی را به دست آورد، فروش یک میلیون و ۳۶۵ هزار دلار را در سینمای آمریکا ثبت کرد، این در حالیست که کمپانی «فاکس» تعداد سالن‌های نمایش این فیلم را به ۶۹۴ سالن کاهش داده است. با این وجود مجموع فروش آمریکای این فیلم از ۸۰ میلیون دلار فراتر رفته است.
فیلم «بانوی آهنین» که جایزه‌ی اسکار بهترین بازیگر نقش اول زن را برای «مریل استریپ» به همراه آورد با وجود کم شدن تعداد سالن‌های نمایش آن، فروش ۹۰۰ هزار دلاری را در هفته‌ی گذشته به دست آورد و مجموع فروش آن در آمریکای شمالی از ۲۷ میلیون دلار گذشته است.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی