گیلانیان
یکشنبه ۶ فروردین ۱۴۰۲ Sunday, 26 March , 2023
سپتامبر 6, 2014 کد خبر : 29564 خبر ها

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان‎:‎

رفع نقاط حادثه خیز، سبب کاهش ۱۳ درصدی تلفات جاده ای گیلان شد

رفع نقاط حادثه خیز، سبب کاهش ۱۳ درصدی تلفات جاده ای گیلان شد

گیلانیان : مدیرکل راه و شهرسازی گیلان گفت: رفع نقاط حادثه خیز موجب شد که علیرغم افزایش ۷ درصدی سفر به گیلان شاهد کاهش ۱۳ درصد تلفات جاده ای باشیم.

علی خاوری هم اکنون در بازدید از پروژه های راه و شهرسازی گیلان که با حضور خبرنگاران استان در حال انجام است، گفت: استان گیلان ۵۳ کیلومتر آزادراه، ۳۸۹ کیلومتر بزرگراه و ۸ هزار و ۹۰۰ متر راه روستایی دارد.

وی اضافه کرد: هم اکنون ۳ هزار و ۹۰۰ کیلومتر از راههای روستایی گیلان آسفالت شده است که از این بین گیلان ۱۰ درصد از شاخص کشوری فاصله دارد.

خاوری ادامه داد: اگر امسال ۹۰۰ کیلومتر از راههای روستایی گیلان را آسفالت کنیم به شاخص کشوری نزدیک می شویم.

وی با بیان اینکه رویکرد مناسبی در مجموعه مدیریتی استان حاصل شده است تصریح کرد: هم اکنون ۶ پروژه چهارخطه کردن راههای استان در حال انجام است و یکی از این پروژه های مهم چهارخطه کردن محور شهر صنعتی است. این پروژه ۴ هزار و ۳۰۰ کیلومتر و پیشرفت فیزیکی آن در حال حاضر ۵۰ درصد است.

خاوری در ادامه یکی دیگر از پروژه های مهم چهارخطه استان را محور رودبار – منجیل عنوان کرد و گفت: با تکمیل این پروژه در ایام عید امسال مشکلات سال گذشته را نخواهیم داشت و ۸۰ درصد مشکل ترافیکی در این محور کاهش خواهد یافت.

وی در ادامه جلوگیری و تخریب تجاوزات به حرائم راهها را یکی از اولویت های کاری راه و شهرسازی گیلان عنوان کرد و گفت: گیلان، استانی گردشگرپذیر و جذاب برای کسب درآمد در حاشیه راهها است، ما وظیفه داریم جلوی این تجاوزات را بگیریم و راهها را پاکسازی کنیم و مصمم به انجام این کار نیز هستیم.

خاوری تصریح کرد: احکام قضایی در این خصوص با ما همگام است اما لازم است نیروی انتظامی نیز در این خصوص به کمک ما بشتابد.

وی با اشاره به اینکه رفع نقاط حادثه خیز استان نیز یکی دیگر از کارهای مهم این اداره کل بشمار می رود خاطرنشان کرد: مجموعه تعهدات سال گذشته برای رفع نقاط حادثه خیز انجام شده است و امسال نیز این کار ادامه خواهد داشت.

وی افزود: رفع نقاط حادثه خیز موجب شد که علیرغم افزایش ۷ درصدی سفر به گیلان شاهد کاهش ۱۳ درصد تلفات جاده ای باشیم./منبع : ایسنا

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی