گیلانیان
شنبه ۵ فروردین ۱۴۰۲ Saturday, 25 March , 2023
جولای 21, 2013 کد خبر : 20480 خبر ها

نماینده ولی فقیه در گیلان خبر داد

روحانی مشکلات گیلان را به بنده و محمدباقر نوبخت سپرده است

روحانی مشکلات گیلان را به بنده و محمدباقر نوبخت سپرده است

گیلانیان : آیت الله زین‌العابدین قربانی در جمع مدیران سازمان تامین اجتماعی گیلان سامان‌دهی وضعیت نیازمندان را از دغدغه‌های پیامبران دانست و اظهار کرد: دعای ویژه مربوط به نیازمندان در ماه مبارک رمضان قرائت می‌شود.

وی فلسفه روزه‌داری و تحمل گرسنگی در ماه مبارک رمضان را به دلیل متوجه شدن رنج گرسنگان عنوان کرد و افزود: پیامبران با دعا مردم را نسبت به مشکلات جامعه آگاه می‌کردند.

امام جمعه رشت با اشاره به اینکه فقرا عائله خداوند هستند و رئیس حکومت تکفل زندگی مردم را بعهده دارد مع الوصف افطاری دادن و پذیرایی از محرومان را از توصیه‌های ماه مبارک رمضان خواند و بیان کرد: زکات فطره برای کاهش رنج عمومی است.

وی با بیان اینکه تامین اجتماعی، کمیته امداد، بهزیستی و … مسئولیت مقام معظم رهبری در برطرف کردن مشکل محرومان در جامعه را به عهده دارند، خاطرنشان کرد: پیشرفت‌های بسیاری در نظام جمهوری اسلامی ایران انجام شده اما هنوز افراد نیازمند در جامعه وجود دارد.

نماینده ولی فقیه در گیلان در ادامه از ساخت ۶۲۷ مسکن محرومان توسط مجمع خیران مسکن‌ساز استان در شهر رشت خبر داد و اذعان کرد: خانه‌های مذکور ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند.

وی با اشاره به پرداخت هشت میلیون تومان از طرف محرومان برای دریافت مسکن، یادآور شد: محرومان برای خانه‌دار شدن مبلغ مذکور را ندارند و مقام معظم رهبری پرداخت هشت میلیون تومان از طرف ۳۰۰ خانواده محروم را به عهده گرفتند.

وی بر تلاش امامان جمعه، خیران، روزه‌داران و مومنان در کاهش فقر نیازمندان تاکید کرد و افزود: فقر زخمی کهنه در جامعه است و باید تلاش شود مردم توانمند شوند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت : حسن روحانی از دوستان قدیمی بنده است و با آمدن روحانی دشمنی‌های خارج از کشور نسبت به ایران کاهش پیدا کرده و اوضاع روبه بهبود است.

قربانی به توصیه‌های خود به رئیس جمهور آینده اشاره کرد و افزود: به روحانی گفتم امید انقلاب هستی و از زیگزاگ رفتن و به نفع دیگران سخن گفتن پرهیز داشته باشد.

امام جمعه رشت از حضور دو تا سه وزیر گیلانی در کابینه دولت حسن روحانی خبر داد و بیان کرد: روحانی روحیه حکیمانه‌ای دارد و امور را با تدبیر انجام می‌دهد.

وی حسن روحانی را طلبه‌ای دردمند و انقلابی توصیف کرد و گفت: روحانی فردی خوش استعداد، خوش‌بیان و قاطع است.

آیت الله قربانی با بیان اینکه رئیس جمهور آینده برطرف کردن مشکلات گیلان را به بنده و محمدباقر نوبخت سپرده است، یادآور شد: پیشرفت گیلان مد نظر حسن روحانی است.

نماینده ولی فقیه در گیلان به تلاش دولت احمدی‌نژاد اشاره کرد و افزود: احمدی‌نژاد فردی پر تلاش، دست‌پاک، چشم‌پاک و شجاع است و از گفتن حقایق در مراکز قدرت کوتاهی نمی‌کند.

وی با تاکید براینکه احمدی‌نژاد دغدغه مردم را داشته است، خاطرنشان کرد: واقعیت تلاش‌های دولت احمدی‌نژاد را نمی‌توان نادیده گرفت و مقام معظم رهبری این تلاش‌ها را تایید کردند اما بعضی بداخلاقی‌ها و رفتار نادرست در این دولت وجود داشت.

امام جمعه رشت خواستار انتقال تجربه مسئولان به اعضای دولت جدید شد و تصریح کرد: مسئولان استان باید جسارت گفتن حقایق را داشته باشند تا بتوانیم گیلان را به جایگاه واقعی خود برسانیم./ منبع : فارس .

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی