گیلانیان
پنج شنبه ۱۰ فروردین ۱۴۰۲ Thursday, 30 March , 2023
اکتبر 1, 2014 کد خبر : 30176 خبر ها

روستاهای گیلان تا سال ۹۵ از نعمت گاز بهر‌ه‌مند می‌شوند

روستاهای گیلان تا سال ۹۵ از نعمت گاز بهر‌ه‌مند می‌شوند

گیلانیان : استاندار گیلان با تاکید بر اینکه استان در حوزه آبرسانی ۱۲ درصد از میانگین کشوری عقب است، گفت: در سال ۹۵ کل روستاهای گیلان گازدار می‌شوند.

محمدعلی نجفی ظهر امروز در همایش توسعه روستایی گیلان با اشاره به پایین بودن درآمد سرانه روستائیان گیلان نسبت به استان‌های همجوار، اظهار کرد: اشتغال در روستاها و افزایش جمعیت در روستاها نیاز به تهمیدات دارد.

وی با بیان اینکه حدود پنج تا شش درصد کاهش حضور روستائیان در روستا‌ها مشاهده می‌شود، افزود: تعطیلی شهرک‌های صنعتی که عمدتا در روستاها شکل گرفته‌اند و عدم درآمد کافی در بخش کشاورزی دلیل این امر است.

استاندار گیلان، مقرون به صرفه‌کردن فعالیت‌های کشاورزی برای پایداری روستاها را مورد تاکید قرار داد و گفت: زمین‌های کشاورزی گیلان اقتصادی نیستند.

نجفی با اشاره به اینکه حداقل قیمت پایدار و توافقی امسال برای برنج شکل گرفت، خاطرنشان کرد: هنوز قیمت توافقی جوابگوی زحمات کشاورزان نیست.

وی با بیان اینکه در دو سال اخیر بیش از دو میلیون و ۵۰۰ هزار تن برنج وارد کشور شد، افزود: باید مراقب این باشیم که تخریب در مزارع ، باغات و جنگل‌های گیلان رخ ندهد.

استاندار گیلان با تاکید بر اینکه آمار ۳۵ سال اخیر تعرض به جنگل‌ها را نشان می‌دهد، گفت: محیط‌بانان محیط‌زیست با پایین بودن درآمد و عدم برخورداری از ابراز مدرن مواجه هستند.

نجفی با بیان اینکه محیط‌بانان گیلانی یک ماشین مدرن ندارند، خاطرنشان کرد: امروز دنیا با ماهواره  محیط‌زیست  منابع طبیعی را کنترل می‌کند در حالی که یک ماهواره  و یک بالگرد برای حفاظت از جنگل‌های استان وجود ندارد.

وی با تاکید بر اینکه گیلان در حوزه آبرسانی ۱۲ درصد از میانگین کشوری عقب است، گفت: هر کاری که در روستا انجام شود منجر به توسعه استان می‌شود.

استاندار گیلان با بیان اینکه گیلان ۱۱ درصد در بخش توسعه راه‌های روستایی از میانگین کشوری عقب است، افزود: در سال ۹۵ کل روستاهای گیلان گازدار می‌شوند.

نجفی حرکت از رکود به سمت رونق را نیازمند حضور بانک‌ها دانست و تصریح کرد: در بحث‌های حمایتی۶۰ درصد از درآمدهای کشور باید به سمت پرداخت در بخش تولید حرکت کند.

وی با اشاره به برآورد انجام شده برای احیای دو رودخانه زرجوب و گوهررود رشت، گفت: برای پاکسازی پساب‌های ورودی به این رودخانه‌ها نیاز به ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است./منبع : تسنیم

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی