گیلانیان
چهارشنبه ۲ فروردین ۱۴۰۲ Wednesday, 22 March , 2023
دسامبر 14, 2013 کد خبر : 23090 خبر ها

سازمان انرژی اتمی به دنبال تولید انرژی بدون کاربرد نظامی است

سازمان انرژی اتمی به دنبال تولید انرژی بدون کاربرد نظامی است

گیلانیان : رییس پژوهشکده لیزر و اپتیک سازمان انرژی اتمی ایران گفت: سازمان انرژی اتمی به دنبال تولید انرژی ای است که هیچ کاربرد نظامی ندارد

ˈعباس مجد آبادیˈ روز شنبه در حاشیه برگزاری نمایشگاه تخصصی دستاوردهای صنعت هسته ای کشور در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در رشت افزود: این سازمان به دنبال تامین انرژی هسته ای و کاربرد پرتوهاست و این دو مهم را مهمترین وظایف خود می داند.

وی به کاربردهای صنعت هسته ای در بخش های مختلف کشور اشاره و اظهار کرد: این صنعت در بخش های مختلف کشاورزی ، صنعت و پزشکی مورد استفاده قرار می گیرد .

وی همچنین به کاربرد انرژی هسته ای در پزشکی و رادیوداروها اشاره و خاطرنشان کرد: رادیو داروها در درمان و تشخیص بیمارها از جمله سرطان کاربرد دارد.

رییس پژوهشکده لیزر و اپتیک سازمان انرژی اتمی ایران تصریح کرد: در رادیوداروها از بتا برای درمان بیماری ها و پزشکی هسته ای و از گاما برای تشخیص برخی از بیماری ها مورد استفاده قرار می گیرد .

وی بیان داشت: درمان ۸۵۰ هزار بیمار بیشتر در بخش سرطانی ها از همین طریق رادیو داروها انجام می گیرد که به دنبال صادرات و نگاه صادراتی در تولید داروها در این بخش هستیم.

مجدآبادی تامین سوخت را یکی از مشکلات نیروگاه ها عنوان و اظهار کرد: انرژی هسته ای در تامین سوخت این نیروگاه ها نیز کمک کننده است.

بیست و ششمین نمایشگاه دستاوردهای صنعت هسته ای کشور روز شنبه با همکاری سازمان انرژی اتمی ایران در دانشگاه گیلان گشایش یافت.

این نمایشگاه تا ۲۷ آذرماه جاری برای بازدید علاقمندان دایر است./منبع : ایرنا

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی