گیلانیان
شنبه ۱۲ فروردین ۱۴۰۲ Saturday, 1 April , 2023
آگوست 2, 2012 کد خبر : 11223 خبر ها

نماینده مردم گیلان در خبرگان رهبری:

سازمان کنفرانس اسلامی با نسل‌کشی مسلمانان میانمار برخورد کند

سازمان کنفرانس اسلامی با نسل‌کشی مسلمانان میانمار برخورد کند

گیلانیان به نقل از دفتر نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری، آیت‌الله رضا رمضانی در نماز جمعه آلمان در واکنش به نسل‌کشی مسلمانان میانمار، نسل‌کشی مسلمانان مظلوم و بی‌دفاع میانمار و سکوت معنادار مجامع بین‌المللی را محکوم کرد. وی اظهار کرد: اقدام‌های جنایتکارانه عده‌ای از خدا بی‌خبر در کشور میانمار (برمه) در قبال اقلیت مسلمان در سایه سکوت دولت متبوع و مجامع جهانی، خشم مسلمانان و مردم آزاده دنیا را بر انگیخت.

رمضانی افزود: حمله به مردم بی‌دفاع، کشتار دسته‌جمعی، تجاوز به زنان و کودکان، غارت اموال مردم، آتش زدن منازل، تخریب مساجد و کوچ اجباری مسلمانان از شهر و دیار خود، بخشی از این وقایع دلخراش است که هر وجدان بیداری را دردمند و عواطف انسانی را جریحه‌دار می‌کند.

وی ادامه داد: طبق آمارها، در این حوادث هولناک که از چندی پیش آغاز شده و همچنان ادامه دارد، تا کنون بیش از ۲۰ روستا و یک‌هزار و ۶۰۰ منزل و حدود ۷۲ مسجد توسط گروه‌های تند روی بودایی ویران شده و هزاران نفر از خانه و کاشانه خود آواره شده‌اند و دهها هزار کشته و مجروح برجای مانده و بیش از ۲۰ هزار مسلمان ناپدید شده‌اند و بالغ بر ۵ هزار تجاوز به عنف و هتک حرمت به زنان در انظار عموم گزارش شده و بیش از ۲۰۰ هزار نفر از شهر و دیار خود متواری شده‌اند.

نماینده مردم گیلان در خبرگان رهبری با اشاره به اینکه جرم این مردم بی‌پناه تنها مسلمان بودن است، ابراز کرد: این مردم در طول سال‌های متمادی در عین فقر و نداری با کرامت و عزت زندگی کرده و سعی داشته‌اند در سخت‌ترین شرایط ایمان خود را حفظ کنند.

وی گفت: عذاب‌آورتر آنکه در این حرکت وحشیانه، دولت میانمار، مسلمانان کشورش را به رسمیت نشناخته و آنها را جزو شهروند محسوب نمی‌کند و اینک کار به جایی رسیده که دستور اخراج آنها نیز صادر شده است در حالی که سکوت معنادار انواع و اقسام سازمان‌های مدعی حقوق بشر حاکی از آن است که همگی تنها بار این اسامی را به یدک می‌کشند.

رمضانی با بیان اینکه آیا وقت آن نرسیده که کمیته حقوق بشر فعال شود و آیا صلیب سرخ جهانی نمی‌خواهد کمی احساس مسئولیت کند، افزود: آیا سازمان کنفرانس اسلامی نباید برخورد فعال و حضوری مؤثر در این عرصه داشته باشد.

وی با تصر یح بر اینکه ما در این مصیبت بزرگ به درگاه خدای سبحان شکایت می‌بریم، یادآور شد: ما همدردی و همبستگی مسلمانان اروپا را با مسلمانان آن دیار اعلام می‌کنیم.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی