گیلانیان
سه شنبه ۸ فروردین ۱۴۰۲ Tuesday, 28 March , 2023
فوریه 28, 2012 کد خبر : 7412 خبر ها

با حضور هنرمندان کشوری

سالگرد بزرگداشت عباس امیری در رشت برگزار شد

سالگرد بزرگداشت عباس امیری در رشت برگزار شد

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، بازیگر گیلانی تئاتر، تلویزیون و سینمای کشور عصر امروز در بزرگداشت سالگرد هنرمند برجسته گیلانی مرحوم عباس امیری در سالن وارش مجتمع فرهنگی هنری خاتم‌الانبیا (ص) این شهر اظهار داشت: مرحوم امیری، سنبل بازیگری و تئاتر کشور بود.

رحیم نوروزی، با اشاره به اینکه در دو سال گذشته شاهد برگ‌ریزان هنرمندان تئاتر در جامعه بودیم، تصریح کرد: آنهایی که به همراه مرحوم امیری به بالندگی در تئاتر رسیدند باید از ویژگی‌های شخصیتی وی سخن بگویند.

این بازیگر سینما و تلویزیون، ادامه داد: بنده برای نخستین بار بازی مرحوم امیری را روی صحنه سالن تئاتر میرزا کوچک‌خان تماشا کردم و با دیدن بازی ایشان شیفته انرژی وی در بازیگری شدم و دوستان خود را برای دیدن بازی مرحوم امیری دعوت کردم.

وی، با اشاره به ویژگی‌های شخصیتی مرحوم امیری، ابراز داشت: در فیلم‌هایی که با وی همکار بودم، کوچک‌ترین عصبانیتی در زمینه مسایلی نظیر طولانی بودن مدت زمان فیلمبرداری، سختی گریم، گرما، سرما و… از وی ندیدم.

بازیگر دیگر تئاتر، تلویزیون و سینما نیز در این مراسم با اشاره به اینکه جای تاسف است از اینکه تنها یک بار در خدمت مرحوم امیری بودم، بیان داشت: نقش فیلم عروس یکی از کارهای به یاد ماندنی از ایشان است.

کامبیز دیرباز، اذعان داشت: در سریال پریدخت درس‌های بسیار زیادی از این هنرمند برجسته آموختم.

به گزارش فارس، در این مراسم تعدادی از پیشکسوتان، بازیگران، هنرمندان کشوری و استانی و جمعی از مردم شهر با حضور خود یاد آن هنرمند برجسته استانی را گرامی نگه داشتند.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی