گیلانیان
دوشنبه ۲۹ اسفند ۱۴۰۱ Monday, 20 March , 2023
جولای 25, 2013 کد خبر : 20591 دسته‌بندی نشده

سال سخت کم‌آبی گیلان در راه است/هشت ماه فرصت جبران داریم

سال سخت کم‌آبی گیلان در راه است/هشت ماه فرصت جبران داریم

گیلانیان : استاندار گیلان از کاهش آب پشت سد سفیدرود به ۷۵ میلیون متر مکعب خبر داد و گفت: سال سخت کم‌آبی گیلان در راه است.

کیهان هاشم‌نیا بعد از ظهر امروز در جلسه شورای برنامه‌ریزی استانداری گیلان با اشاره به کاهش آب پشت سد سفیدرود اظهار کرد: آب سد سفیدرود از ۵۰۸ میلیون متر مکعب در ابتدای سال جاری به ۷۵ میلیون متر مکعب کاهش پیدا کرده است.

وی به سال سخت کم‌آبی گیلان در سال ۹۳ اشاره کرد و افزود: مدت هشت ماه فرصت داریم کم‌آبی استان برای سال آینده را جبران کنیم.

هاشم‌نیا خواستار سرمایه‌گذاری فرمانداران در بخش آب در شهرستان‌ها شد.

*توزیع اعتبارات براساس عدالت است

استاندار گیلان در ادامه با بیان اینکه اعتبارات براساس عدالت برای شهرستان‌ها در نظر گرفته می‌شود، تصریح کرد: بخش بسیاری از اعتبارات پروژه‌ها از محل اوراق مشارکت باید تامین شود.

وی بر فعال شدن فرمانداران در پروژه‌های متمرکز در شهرستان‌ها تاکید کرد و گفت: سال گذشته بیش از پنج هزار میلیارد تومان وارد گیلان شده است.

هاشم‌نیا با بیان اینکه سال گذشته ۴۰۰ میلیارد تومان در بخش راه‌آهن به گیلان اختصاص داده شده است، اذعان کرد: اعتبار مذکور به صورت ملی بوده و از مرکز اختصاص داده شده است.

استاندار گیلان از اختصاص ۶ هزار میلیارد تومان اعتبارات در سال جاری به استان خبر داد و اظهار کرد: امسال می‌توان ۲۰۰ پروژه نیمه‌تمام گیلان را به اتمام رساند.

وی پیشرفت فیزیکی پروژه‌های مذکور را ۷۰ درصد اعلام کرد و یادآور شد: مردم باید آثار پروژه‌های اجرایی در گیلان را ببینند.

هاشم‌نیا با اشاره به اینکه ضوابط اجرایی تخصیص بودجه هنوز به استانداری ابلاغ نشده است، تصریح کرد: اختصاص اعتبارات باید بر مبنای ضوابط انجام شود.

استاندار گیلان اعتبارات ابلاغی استان را ۶۰ درصد کمتر از نیاز دستگاه‌ها عنوان کرد و افزود: امسال در پرداخت حقوق کارکنان دستگاه‌ها مشکلی نداریم.

وی تعریف پروژه جدید را با مصوبه شورای برنامه‌ریزی استان اعلام کرد و گفت: امسال فرمانداران پروژه‌های جدیدی تعریف نکنند.

*بهبود بودجه به معنای تخصیص اعتبارات نیست

رئیس مجمع نمایندگان گیلان نیز در جلسه مذکور با بیان اینکه منابع درآمدی کشور نسبت به سال گذشته افزایش پیدا نکرده است، اذعان کرد: رکود تورمی در جامعه حاکم است.

ایرج ندیمی با بیان اینکه بهبود بودجه به معنای تخصیص اعتبارات نیست، بیان کرد: انتقال بودجه‌های ملی به استانی اقدام خوبی است./منبع: فارس

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی