گیلانیان
جمعه ۴ فروردین ۱۴۰۲ Friday, 24 March , 2023
ژوئن 24, 2012 کد خبر : 10263 خبر ها

آيت الله قرباني به مناسبت روز پاسدار :

سپاه مترجم واقعی ایثار ، وفاداری ، جهاد و شهادت است

سپاه مترجم واقعی ایثار ، وفاداری ، جهاد و شهادت است

بعضی از الفاظ است که اگر نمونه نداشته باشد ترجمه آن مشکل است. کلمه طرفداری از حق از روی اختیار نه اجبار تا مرز شهادت ، وفاداری نسبت به مولا و ولی امر تا مرز شهادت و تحمل همه رنج‌ها برای سرپا نگهداشتن اهداف مولا، عشق و ارادت به الله و غیر آن هیچ ، یعنی عرفان به سعی واقعی، خدا دیدن و غیر خدا را ندیدن است .

آیت الله قربانی در دیدار فرمانده و مسئول حوزه نهاد نمایندگی ولی فقیه در سپاه و جمعی از فرماندهان سپاه قدس گیلان به مناسبت میلاد امام حسین (ع) و روز پاسدار با بیان این مطلب افزود :

ممکن است خیلی‌ها عدالت را بر زبان جاری کنند، اما اگر بخواهیم برای عدالت یک اسوه نشان بدهیم بهتر از امیرالمؤمنین علی (ع) نداریم .

وی ادامه داد : علی (ع) صدای عدالت انسانی است زیرا همه حرکات او حکایت از عدالت دارد و دنیا مثل این انسان عادل را به خود ندیده است .

وی گفت : آیا در دنیا کسی را در رأس حکومت داریم تا این اندازه حساس و عادل باشد؟ علی مترجم عدالت است، اگر شخصیتی مثل علی (ع) نمی داشتیم ، عدالت در زندگی ما ترجمه نمی‌شد و واقعیت آن را درک نمی کردیم

وی همچنین در خصوص طرفداری از حق گفت : خیلی‌ها کلمه حق را بر زبان جاری می‌کنند، اما با اختیار خود تا پای جان در پای حق نمی‌مانند و خود را می‌فروشند.

نماینده مقام معظم رهبری در گیلان در مورد مصداق طرفداری از حق تا پای جان نقل قولی از حضرت امام حسین (ع) اشاره کرد و گفت : امام حسین (ع) فرمود به من پیشنهاد کردند با یزید بیعت کنم وگرنه کشته می‌شوم ، درود بر مرگ ، من آماده ‌ام در این راه خود را فدا نماینم .

وی افزود : کجا داریم انسان تا این اندازه پای حق و حقیقت بایستد و شهادت را بر همه چیز برگزیند . اگر امام حسین (ع) نبود طرفداری از حق تا مرز شهادت ترجمه درست نمی شد .

وی در ادامه گفت : اگر انسان‌هایی در طول تاریخ پیدا شدند و در راه اعتلای کلمه حق از همه چیزشان گذشتند مثل امام راحل (ره) که فرمود اگر هیچ کشوری مرا راه ندهد ، در دریا زندگی می کنم اینها تربیت شده مکتب امام حسین (ع) است

آیت الله قربانی در مسأله وفاداری و طرفداری از ولایت گفت : واقعا اباالفضل اسوه است . برای آن حضرت و برادرانش امان نامه آوردند که از امام جدا شود ولی اجابت نکرد و از مولایش دست نکشید.

وی افزود : واقعاً ابوالفضل ایثار و وفاداری را و طرفداری از ولایت و امامت را ترجمه کرد. اگر ما انسانی مثل ابوالفضل در تاریخ نداشتیم نمی توانستیم معنی این عبارات را درک کنیم .

نماینده اول گیلان در خبرگان رهبری در مورد امام سجاد گفت : امام سجاد (ع) عرفان را به معنی واقعی ترجمه کرد . صحیفه سجادیه تنها دعا نیست بلکه عرفان محض است ؛ در دنیا ندیدم کلمات دعا را مثل حضرت زین العابدین (ع) ادا کرده باشد . صحیفه سجادیه اخت القرآن است و نهج البلاغه اخ القرآن است .

وی با اشاره به عرفان کاذب امروزی که نسل ما را گمراه کرده ، افزود : اگر انسان بخواهد عرفان واقعی را درک کند باید در کلمات حضرت زین العابدین (ع) درک بکند . دعا های ما فقط برای ثواب نیست بلکه برای معرفت است .

آیت الله قربانی گفت : من معتقدم طرفداری از ولایت و دفاع از حق و ایستادگی در برابر نفاق و کفر جهانی در عصر ما ، سپاه اسوه است. یعنی سپاه مترجم واقعی هم ایثار، هم وفاداری، هم جهاد و شهادت است .

وی در بیان رشادت ها و شهادت های سپاه در طول هشت سال جنگ تحمیلی افزود : اگر در تاریخ اسلام یک حنظله غسیل الملائکه داریم ، در عصر ما غسیل الملائکه های زیادی داریم .

وی گفت : من به سهم خودم بیشتر از همه ارگان‌ها و نهادها به سپاه اعتقاد دارم ؛ معتقدم اگر الآن یک صحنه ای پیش بیاید خیلی ها ممکن است به بهانه هائی فرار کنند ولی مطمئنم که سپاه در خط مقدم هست . سپاه در طول تاریخ این ادعا را به اثبات رسانید .

نماینده مقام معظم رهبری در گیلان طی تذکری دوستانه گفت : ممکن است عمل خلاف یک نفر در لباس سپاه سبب شود دیگران از آن سوژه بگیرند و آن را به همه سپاه تعمیم بدهند ؛ بنابراین نباید بگذارید آدم های نااهل در میان شما سوژه به دست دشمن بدهند و آن وقت همه کرامت ها و عزت ها و ایثار ها و فداکاری های شما به فراموشی سپرده شود .

وی افزود : ما سینه چاک ولایتیم . آنچه آقای ما ، مولای ما ، مقام معظم رهبری بفرماید برای ما حجت است و بر طبق آن عمل می کنیم ، نگذاریم آدم های نااهل بین ما رسوخ کنند و این همه کرامت ها را از بین ببرند .

وی در پایان گفت : توفیقات شما و خودم را از خداوند متعال در راه احقاق حق تا مرز شهادت خواستارم

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی