گیلانیان
شنبه ۵ فروردین ۱۴۰۲ Saturday, 25 March , 2023
سپتامبر 28, 2014 کد خبر : 30068 خبر ها

مديركل اوقاف و امورخيريه استان گيلان خبر داد :

برگزاری سی و هفتمین دوره مسابقه های قرآنی کشوری در گیلان

برگزاری سی و هفتمین دوره مسابقه های قرآنی کشوری در گیلان

اختصاصی گیلانیان : مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان در مصاحبه مطبوعاتی با جمعی از اصحاب رسانه اعلام کرد : حسب دستور مقام معظم رهبری فضای جامعه باید قرآنی باشد.

حجت الاسلام ولی عادلی ، مدیر کل اوقاف و امور خیریه در خصوص نحوه برگزاری مسابقات قرآنی گفت : مسابقات بصورت شهرستانی و استانی و در نهایت کشوریدر دو دوره سنی زیر و بالای ۱۶ سال در ۱۳ شهرستان استان از ۱۵ آبان تا ۱۵ آذر برگزار می شود .

مدیر کل اوقاف و امور خیریه گفت : بنابر ارزیابی سازمان اوقاف در مورد کیفیت مسابقات استان ها ، استان گیلان از لحاظ فنی رتبه اول را کسب کرده است .

وی در مورد کیفیت سی و هفتمین دوره مسابقات قرآنی امسال گفت : آغاز ثبت نام در مرحله شهرستانی در رشته های حفظ (یک جزء ، ۲٫۵ جزء ، ۵ جزء ، ۱۰جزء ، ۲۰جزء) ، مفاهیم تخصصی و مفاهیم عمومی، فرازخوانی(قرائت تقلیدی) ، قرائت از حفظ ۵ جزء ، قرائت از حفظ ۱۰ جزء ، ابتهال ، اذان و مدیحه سرائی که در ۲ گروه برادران و خواهران برگزار می شود.

عادلی همچنین افزود: ویژگی این دوره مسابقات اضافه شدن ۴ رشته جدید اعم از مفاهیم عمومی، فراز خوانی (قرائت تقلیدی) ، قرائت از حفظ ۵ جزء قرائت از حفظ ۱۰ جزء است.

مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان گیلان همچنین گفت: مرحله شهرستانی رشته مفاهیم تخصصی در ۲۰ آبان ماه امسال برگزار خواهد شد و منبع آن تفسیر سوره مبارکه مائده و تفسیر نمونه آیت الله مکارم شیرازی است و مرحله استانی این آزمون نیز سوره مائده و اعراف از تفسیر نمونه آیت الله مکارم شیرازی است و در آذرماه برگزار می شود همچنین مرحله استانی این مسابقات در نیمه دوم آذرماه برگزار خواهد شد و منتخبان گیلانی برای شرکت در مرحله کشوری در بهمن ماه سالجاری در تبریز برگزار می شود.

وی در مورد پروژه های عمرانی بقاع متبرکه گفت: در سال ۹۲ تعداد ۲۳۰ پروژه های اعم از تعمیری و احداثی در دست انجام داشتیم که تعدادی از این پروژه ها به انجام رسید و در سال ۹۳ تعداد پروژه ها به ۱۶۲ رسید که در مجموع ۵۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد .

عادلی همچنین با اشاره به پروژه های خاص مانند امامزادگان ابراهیم و قاسم (ع) آستارا افزود: در حال حاضر بودجه های و کمک های مردمی و وام های اختصاصی داده شده که با تمرکز روی بخش تجاری و تسریع در این خصوص در حال انجام است که پس از بهره برداری از محل درآمدهای آن روند بازسازی بقعه و سایر ابنیه همجوار شتاب بیشتری خواهد گرفت.

عادلی گفت : تلاش های اصحاب رسانه سبب شد تعداد موقوفات استان در سال جدید افزایش یابد و نسبت به ممدت مشابه سال قبل از رشد چشمگیری برخوردار باشد .

مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان گیلان همچنین در خصوص عملکر اوقافی این اداره نیز گفت: از کارهای انجام شده در امور اوقافی می توان به شروع و ورود و تصحیح اطلاعات رقبات موقوفات اشاره کرد که همکاران با تلاش بی وقفه خود توانستند تکمیل ۶۰ هزار فیلد خالی رقبات آنهم در مدت یک ماه از اقدامات در خصوص برنامه های اوقافی است.

وی در خصوص اجرای طرح GIS گفت: شروع اجرای طرح (جی ای اس) در سطح استان که اجرای آن با اطلاعات مکانی، توصیفی رقبات را بطور دقیق و کامل در اختیار قرار می دهد تا برای تصمیم گیری و برنامه ریزی آتی و نیز اجرای پروژه های سرمایه گذاری رقبات بتوانیم به نحو احسن انجام دهیم.

عادلی همچنین در خصوص اجرای طرح مهر تحصیلی در استان گیلان به خبرنگاران افزود: در راستای اجرای امینانه نیات واقفان در خصوص کمک هزینه تحصیلی برای دانش آموزان بی بضاعت و محروم طرحی در استان به عنوان مهر تحصیلی اجرا شد که بنا به توان مالی نیات مرتبط توانستیم ۱۰۰ بسته تحصیلی که شامل انواع دفاتر، مداد رنگی، بسته هندسی، دفترچه، مداد و خودکار و غیره را در قالب طرح مهر تحصیلی به این دانش آموزان هدیه دهیم.

وی در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران در خصوص اظهار نظر یکی از نمایندگان رشت مبنی بر زمین خوار بودن اوقاف گفت : ما از این اظهار نظر غیر کارشناسی خیلی متاسف شدیم و سازمان نسبت به ارائه پاسخ اقدام نموده و در پاگاه اطلاع رسانی مربوطه وجود دارد .

اخبار مرتبط

نظرات

  • گیلانیان جان :اوقاف با پول مردم محروم ، همه را خرید ، شما که همیشه دست به عصا بودید ، شماچرا؟!

  • اگر اوقاف به نیات واقفین عمل کند دیگر ما هیچ فقیری در کشور نداریم. هیچکس نیست پیگیری کند این همه پول که در بقاع جمع میشود در کجا هزینه میشود.
    بعداز نفت بیشترین در آمد را اوقاف دارد. بیشتر گزارش کارها و فاکتورها … است شما را به امام زمان (عج) به داد مردم برسید و از اوقاف تفحص کنید……..

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی