گیلانیان
پنج شنبه ۱۰ فروردین ۱۴۰۲ Thursday, 30 March , 2023
جولای 26, 2014 کد خبر : 28587 خبر ها

نماینده لاهیجان و سیاهکل :

شالیکاران خانه نشین شدند

شالیکاران خانه نشین شدند

گیلانیان : نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس با انتقاد از واردات برنج به جای پرداخت بخشی از پول نفت از سوی برخی کشورها، گفت: بسیاری از کشاورزان و شالیکاران به دلیل نبود تقاضا، کاهش میزان سود و نگرانی از آینده، به تغییر کاربری و بایر گذاشتن زمین ها روی آورده اند.

ایرج ندیمی در خصوص گزارش مرکز پژوهشهای مجلس مبنی بر اینکه ایران چهارمین واردکننده برنج است، گفت: دولت به میل خود یا به خواسته سایر کشورها در ازای مطالبات خود در ازای بخشی از پول نفت، گزینه واردات برنج را برگزیده و این موضوع برای اقتصاد و تولید خطرناک است.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی افزود: اکنون بسیاری از تولیدکنندگان، نگران بازار تقاضا برای محصولات هستند و همین نگرانی ها باعث کاهش تولید و فضاسازی برای رونق واردات می شود.

وی تصریح کرد: تمام تلاش مسئولین، در راستای شکل گیری اقتصاد مقاومتی و کاهش وابستگی ها در راستای حمایت از تولید ملی بود، در صورتی که افزایش واردات برنج با این هدف در تناقض است.

ندیمی ادامه داد: بسیاری از کشاورزان و شالیکاران به دلیل نبود تقاضا، کاهش میزان سود و نگرانی از آینده، به تغییر کاربری و بایر گذاشتن زمینها روی آورده اند و اتفاقات در حال وقوع در این حوزه، به هیچ عنوان خوشایند نیست.

نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به واردات ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تنی برنج در پایان دولت دهم گفت: دولت باید کالاهایی را از کشورهای بدهکار تقاضا کند که یا در ایران تولید نمی شوند و یا کم تولید می شوند، چرا که در غیر این صورت به ضرر تولید ملی کار کرده و تعال عرضه و تقاضا را نیز در بازار برهم زده است.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل با اشاره به تصویب قانون انتزاع در مجلس نهم اظهار کرد: طبق این قانون، فعالیت های تجاری بخش تولید به وزارت کشاورزی داده شد تا نیازهای این حوزه بهتر مدیریت شوند، اما وضعیت کنونی بیانگر ضعف در وزارتخانه یا عدم توجه به تولید است، چرا که وزیر جهاد کشاورزی در ابتدای کار نگران واردات برنج بود، اما آن وضعیت همچنان ادامه دارد .

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی