گیلانیان
یکشنبه ۶ فروردین ۱۴۰۲ Sunday, 26 March , 2023
اکتبر 17, 2013 کد خبر : 21982 خبر ها

شایسته سالاری محور انتصاب‌های دولت باشد

شایسته سالاری محور انتصاب‌های دولت باشد

گیلانیان : آیت الله قربانی، نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت، امروز در مراسم تودیع و معارفه استاندار گیلان در سالن الغدیر استانداری با بیان اینکه استانداران در حقیقت دولت کوچک هستند، گفت: استاندار در استان دارای جایگاه والایی است و اگر امور را تدبیر کند موجب پیشرفت استان شده و اگر به روزمرگی بگذراند عقب ماندگی استان را موجب می‌شود.

وی با بیان اینکه یک مدیر خوب می‌تواند موجب الگو شدن استان برای سایر استان‌ها شود، افزود: اگر مدیر آگاه در یک استان به وظایف قانونی خود عمل کند و تلاش شبانه روزی داشته باشد؛ می‌تواند زیرمجموعه‌اش را نمونه کند.

آیت الله قربانی، با ابراز تاسف از برخی انتصاب‌ها تصریح کرد: متاسفانه در برخی موارد افرادی بر استان تحمیل شده که موجب عقب ماندگی گیلان شدند و بنده بارها این امر را تذکر دادم اما ترتیب اثر داده نشد و هم اکنون آثار آن دوران را می‌بینیم.

وی با بیان اینکه خوشبختانه در دولت تدبیر و امید سعی بر شایسته سالاری و قرار دادن هر کس در جایگاه مناسب خود است، افزود: البته انتقادی هم به این دولت دارم و آن این است که نباید افراد لایق و شایسته دولت قبلی را برکنار کنیم و باید از ظرفیت آنان نیز بهره ببریم و نگذاریم روح امید در مخلصان بمیرد.

نماینده ولی فقیه در گیلان ادامه داد: گرچه استدلال دولت در این امر هم منطقی است و خواهان بکارگیری افرادی است که همسو با رویکرد دولت است.

وی خطاب به مدیران تاکید کرد: در دوران مسئولیت خود به گونه‌ایی رفتار کنید که بعد از اتمام دوران خدمت مردم به نیکی از شما یاد کرده و از شما به عنوان مدیری دلسوز، خدمتگزار و مفید یاد کنند.

آیت الله قربانی با بیان اینکه تاریخ در مورد ما قضاوت می‌کند، اذعان کرد: تاریخ از زوایای زندگی ما به آیندگان خبر می‌دهد و کاری کنیم که در تاریخ و در دید مردم قضاوت در مورد ما قضاوت شایسته باشد.

وی ادامه داد: امروز ممکن است با سیاست، رفاقت و رابطه کاری را انجام داده و مردم را فریب دهیم اما در روز قیامت حقیقت آشکار می‌شود و اگر صادقانه عمل نکرده و از اموال بیت المال سوء استفاده کرده باشیم باید پاسخگوی ناکارآمدی و خلافمان در قیامت باشیم.

امام جمعه رشت با بیان اینکه صبغه عمومی مسئولان ما خوب است، اذعان کرد: هاشم نیا مدیری لایق و پاکدست بوده و در مدت مسئولیتش کارهای بسیاری انجام داد و نجفی استاندار جدید هم انسانی کاردان، لایق و باتجربه است که امیدواریم منشاء آثار و برکات بسیاری برای استان باشد.

وی با بیان اینکه فقر و مشکلات مردم گیلان در زیر لایه طبیعت سرسبزش پنهان شده است، از دولت خواست تا این استان را مورد توجه جدی قرار داده و مسئولان و نمایندگان استان را در رفع مشکلات حمایت کنند.

آیت الله قربانی تصریح کرد: باید از این فرصت جهت توسعه استان نهایت بهره را ببریم، چون هم دولتی کاردان و هم وزرایی با تجربه داریم و به گونه‌ایی عمل کنیم که یادآور دوران طلایی برای استان در طول تاریخ باشد./منبع : شبستان

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی