گیلانیان
یکشنبه ۶ فروردین ۱۴۰۲ Sunday, 26 March , 2023
دسامبر 1, 2013 کد خبر : 22708 دسته‌بندی نشده

لطفا شهردار رشت توضیح ذهد :

بودجه رویائی شهردار رشت چگونه تامین خواهد کرد ؟؟

بودجه رویائی شهردار رشت چگونه تامین خواهد کرد ؟؟

اختصاصی گیلانیان : شهردار رشت از پیش‌بینی بودجه ۵۰۰ تا ۷۰۰ میلیارد تومانی این نهاد در سال ۹۳ خبر داد و گفت: رشت توان و ظرفیت جذب این بودجه را دارد و باید با عزم جدی به آن دست یابیم” !!؟؟

روزی که شورا رشت شکل گرفت برای ارتقای خدمات شهری بودجه ای را به تصویب رسانید که برای تحقق آن ناگزیر شد عوارض نوسازی را از حد اکثر ۲ هزار تومان را به حدود چند ده هزار تومان افزایش دهد و برای اولین بار بر زباله شهری هم عوارض ببندد .

این روند با افت و خیزش ادامه یافت تا در سال ۹۲ بودجه شهرداری به حدود ۲۳۵ میلیارد تومان تنظیم شد و شهرداری برای حصول آن علیرغم اینکه از هیچ تلاشی از قبیل تراکم فروشی ، خلاف ساختمانی ، تغییر کاربری ، تبدیل کاربری های مسکونی به تجاری و آموزشی و … فروگذار نکرد مع الوصف نتوانست موفق شود و از سر استیصال به روایت مختلف اعلام کرد ۳۲ یا ۴۷ درصد کسر بودجه دارد .

هیچیک از اعضای محترم شورای اسلامی شهر قبلی اعلام نکردند وقتی شهرداری برغم منابع درآمدی عدیده در تامین بودجه سالانه خود ناتوان است چرا بدون حساب و کتاب تقریبا معادل نیروهای خود ، نیروی جدید جذب نمود که باید هر کدام شان ماهانه قریب به دو میلیون تومان هزینه به عنوان حقوق و مزایا به شهرداری تحمیل نماید .

البته ایجاد شغل برای جوانان مردم اگر از طیف خواص و نورچشمی و سفارش کنندگان نباشد امر پسندیده ای است اما این اداره خود کفا و مردمی که از طریق درآمدهای شهری امرار معاش می کند چرا منابع درآمدی مطمئنی را پیش بینی نکرد و برخلاف اصول مدیریت موازنه دخل و خرج را نه پیش بینی و نه عاقبت اندیشی کرد !؟

وقتی شهرداری ای که در تامین ۲۲۳ میلیارد تومان بودجه ناتوان است در سر بودجه ۵۰۰ – ۷۰۰ میلیاردی به پروراند شهروندان را دچار نگرانی می کند که این دفعه انواع عوارض چقدر افزایش خواهد یافت و یا به چیز جدیدی عوارض جدیدی خواهند بست ؟

چون دانستن حق مردم است به ویژه اگر مسایل مالی شهرداری باشد ، با توجه به تورم و گرانی و دید نتامناسب موجود در مورد شهرداری رشت خوب است شهردار رشت برای آسودگی خاطر و آرامش روحی و روانی شهروندان توان و ظرفیت موجود را روشن نماید و بفرماید چگونه و از چه محل هائی بودجه ۵۰۰ – ۷۰۰ میلیارد تومانی خواهد بست بلکه در مدت باقیمانده به سال جدید شهروندان بتوانند با خیال آسوده و احتیاط کامل از چاله های مرگبار خیابان ها عبور نمایند و اینقدر در خدمت جلوبندی ساز های و آپاراتچی های خودروئی شهر نباشند !؟

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی