گیلانیان
دوشنبه ۷ فروردین ۱۴۰۲ Monday, 27 March , 2023
ژوئن 11, 2014 کد خبر : 27651 خبر ها

مدیر حوزه‌های علمیه گیلان:

شهید بهشتی مظهر تقوا بود/ انتشار کتاب زندگینامه ۴ شهید گیلانی در واقعه هفتم تیر

شهید بهشتی مظهر تقوا بود/ انتشار کتاب زندگینامه ۴ شهید گیلانی در واقعه هفتم تیر

گیلانیان : حجت‌الاسلام محمد لاکانی ظهر امروز در نشست هماهنگی بزرگداشت شهدای هفتم تیر گیلان اظهار کرد: شهید بهشتی مظهر نظم و انضباط، مظهر امید و عالمی بزرگ و ارزشمند بود.

وی افزود: شهید بهشتی در مظهر اساتید بزرگی مانند حضرت امام خمینی (ره) و مرحوم آیت‌الله بروجردی تعلیم و تربیت یافت و عمر گرانب‌های خود را صرف جهاد کرد.

مدیر حوزه‌های علمیه گیلان ادامه داد: زمانی که قرار است از شخصیت عالمی بزرگ و کم‌نظیر مانند شهید بهشتی تجلیل شود باید از سخنرانی بهره گرفت که از آن بزرگوار شناخت کامل و جامع داشته باشد.

وی گفت: به نظر بنده آیت‌الله قربانی امام جمعه رشت که در گذشته از یاران و نزدیکان شهید دکتر بهشتی بود می‌تواند به خوبی به معرفی ابعاد مختلف شخصیتی آن شهید مظلوم بپردازند.

*کتاب زندگینامه ۴ شهید گیلانی در واقعه هفتم تیر منتشر شود

مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان نیز در نشست مذکور با تاکید بر گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی اظهار کرد: با توجه به تجربیات برگزاری چنین برنامه‌هایی در سال‌های گذشته امسال باید برنامه‌ها جامع‌تر و کامل‌تر باشد.

احمد اسماعیلی، پیشنهاد کرد برای زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدای هفتم تیر انتشار کتابی باشد که در آن ضمن بیان واقعه هفتم تیر به معرفی چهار شهید گیلانی این حادثه نیز بپردازد.

وی اضافه کرد: از تمام افراد، دستگاه‌ها و نهادها انتظار می‌رود اگر اطلاعات و اسنادی در زمینه زندگینامه چهار شهید بزرگوار گیلانی حاضر در واقعه هفتم تیر در دست دارند با اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلانی درباره چاپ کتاب مذکور همکاری کنند.

مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان خاطرنشان کرد: حضور در مزار شهدا و مزار شهید سیف‌الله کریمی لنگرودی از شهدای واقعه هفتم تیر از جمله برنامه‌های اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان در مراسم گرامیداشت شهدای هفتم تیر در سال جاری است./منبع : فارس

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی