گیلانیان
دوشنبه ۷ فروردین ۱۴۰۲ Monday, 27 March , 2023
سپتامبر 30, 2014 کد خبر : 30119 خبر ها

یوسفی:

صادرات کالا از گیلان ۳۳ درصد افزایش یافت

صادرات کالا از گیلان ۳۳ درصد افزایش یافت

گیلانیان : مدیرکل استاندارد گیلان گفت: در شش ماهه نخست امسال هفت هزار تن کالا که ۳۳ درصد بیشتر از مدت مشابه سال گذشته بود از استان صادر شد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد علی یوسفی شامگاه دوشنبه در مصاحبه با خبرنگاران افزود:در شش ماهه نخست سال جاری ۱۲۲ فقره گواهینامه صادراتی برای هفت هزار تن کالا به ارزش ۱۷۸ میلیارد  در استان صادر شده است.

مدیرکل استاندارد گیلان گفت: این میزان کالا شامل خرما، کشمش و چای است که به مقصد کشورهای روسیه، آذربایجان، اندونزی، مالزی، جمهوری چک، آلمان،کنیا، امارات عربی متحده، هندوستان و افغانستان صادر شد.

وی ادامه داد: این میزان کالا در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از حیث تعداد ۳۳ درصد، به لحاظ وزن ۱۲ درصد و از نظر ارزش ۱۶ درصد کاهش داشته است.

یوسفی افزود: از این مقدار چهار هزار و پنج تن چای به ارزش ۴۰ میلیارد ریال در ۶۰ فقره گواهینامه است.

وی اظهارداشت: در  این مدت تعداد ۱۶۰ اظهارنامه تعیین تعرفه صادراتی با آزمون ۲۰۲ نمونه مورد بررسی قرار گرفته است.

یوسفی اذعان داشت: همچنین در این مدت دو هزار و ۹۶۹ اظهارنامه واردات اجباری با آزمون هزار و ۶۳۷ نمونه برای بیش از ۸۰۰ هزار تن کالا مورد ارزیابی انطباق قرارگرفت که در مقایسه با سال قبل در این مدت از نظر تعداد ۲۲۰ درصد و از نظر وزن ۲۰ درصد افزایش داشته است.

وی گفت:  علاوه بر این در مدت شش ماهه سال جاری ۲۵۱ اظهارنامه تعیین تعرفه با آزمون ۲۶۱ نمونه مورد بررسی قرار گرفته است.

مدیرکل استاندارد گیلان افزود: عمده واردات شامل ورق های فلزی سرد و گرم، شمش فولادی و ناودانی از کشورهای روسیه، قزاقستان، اوکراین، آذربایجان است.

سومین نمایشگاه کیفیت و استاندارد  در گیلان برگزار می شود

وی در ادامه از برگزاری سومین نمایشگاه کیفیت و استاندارد در استان خبرداد و اظهارداشت: این نمایشگاه به مناسبت گرامیداشت هفته استاندارد با حضور واحدهای تولیدی برتر دارای پروانه استاندارد استان در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی گیلان برگزار خواهد شد.

یوسفی تصریح کرد: این نمایشگاه که امسال با مشارکت شرکت شهرک های صنعتی و برگزاری نخستین نمایشگاه توانمندی های شهرکهای صنعتی گیلان همراه خواهد بود همزمان با نخستین روز هفته استاندارد و با حضور مقامات استانی افتتاح و تا چهار روز ادامه خواهد داشت.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی