گیلانیان
شنبه ۱۲ فروردین ۱۴۰۲ Saturday, 1 April , 2023
نوامبر 8, 2013 کد خبر : 22323 خبر ها

صادرات گیلان همچنان بر نوار صعود

صادرات گیلان همچنان بر نوار صعود

گیلانیان : محمدعلی یوسفی در جلسه استاندارد گیلان گفت: طی هفت ماهه سال ۱۳۹۲ تعداد ۲۱۷ فقره گواهینامه صادراتی برای ۹ هزار و ۳۰۳ تن کالا به ارزش ۲۱۲ میلیارد ریال خرما، کشمش و چای به مقصد کشورهای روسیه، آذربایجان، اندونزی، مالزی، جمهوری چک، آلمان، کنیا، امارات عربی متحده و هندوستان صادر شده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از نظر تعداد ۵ درصد و از نظر وزن ۲۵ درصد و از نظر ارزش ۶۲ درصد افزایش داشته است.

وی اضافه کرد: براساس این گزارش از این مقدار ۳ هزار و ۳۵۲ تن چای به ارزش تقریبی ۴۰ میلیارد ریال در ۸۱ فقره گواهینامه است ضمنا، در همین مدت تعداد ۴۱۴ اظهارنامه تعیین تعرفه صادراتی با آزمون ۶۳۰ نمونه مورد بررسی قرار گرفت.

یوسفی خاطرنشان کرد: همچنین در این مدت یک هزار و ۸۶ اظهارنامه واردات اجباری با آزمون یک هزار و ۳۲۶ نمونه برای ۸۳۲ هزار و ۸۶۶ تن کالا مورد ارزیابی انطباق قرار گرفت که در مقایسه با سال قبل در همین مدت از نظر تعداد ۴۰ درصد و از نظر وزن ۱۷۳ درصد کاهش داشته است.

وی افزود: همچنین ۶۴ اظهارنامه تعیین تعرفه با آزمون ۷۴ نمونه برای ۱۶ هزار و ۳۴۳ تن کالا مورد بررسی قرار گرفت.

وی تصریح کرد: عمده واردات شامل ورق های فلزی سرد و گرم، شمش فولادی و ناودانی از کشورهای روسیه، قزاقستان، اوکراین و آذربایجان است./منبع: ایسنا

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی