گیلانیان
دوشنبه ۲۹ اسفند ۱۴۰۱ Monday, 20 March , 2023
نوامبر 1, 2011 کد خبر : 3984 خبر ها

بالاخره بعله :

صالحی از نامه آمریکا به مقامات کشورمان خبر داد

صالحی از نامه آمریکا به مقامات کشورمان خبر داد

گیلانیان : وزیر خارجه کشورمان با بیان اینکه آمریکایی‌ها در یادداشتی ضمن بیان مطالب متناقض و بی پایه و اساس خواستار گفت‌وگو شدند، در خصوص سناریوی اخیر این کشور تصریح کرد: نخواهیم گذاشت که از مجرای حقوقی این دسیسه را به پیش ببرند.
علی‌اکبر صالحی وزیر امور خارجه کشورمان ظهر امروز پس از دیدار و گفت‌وگو با الحاجی مؤمنی وزیر خارجه غنا در نشست خبری مشترک ضمن تشریح مذاکراتش با همتای غنایی، به سؤالات خبرنگاران پاسخ داد. وزیر خارجه کشورمان در پاسخ به سؤالی درباره نامه طرف آمریکایی به ایران که در پی آن نیز جمهوری اسلامی نامه‌ اعتراض‌آمیزی برای آمریکایی‌ها ارسال کرده، گفت: ما یادداشتی از آمریکایی‌ها دریافت کردیم که در آن مطالبی متناقض و مثل همیشه بی‌پایه و اساس بود و از طرفی ابراز علاقه برای اینکه بنشینیم و با هم صحبت کنیم، چیز مهمی نیست پاسخ آن داده شد.
خبرنگار فارس با اشاره به نامه‌هایی که صالحی به همتایان خود در کشورهای دیگر درباره سناریوسازی اخیر آمریکا ارسال کرده است، از وی درباره جزئیات این نامه‌ها سؤال کرد که رئیس دستگاه دیپلماسی در این باره اظهار داشت: نامه‌های متعددی را به همتایان خود و همچنین به مسئولان برخی نهادهای بین‌المللی نوشتم که در آن به‌صورت حقوقی به آخرین سناریوی آمریکا اشاره کردم. وی ادامه داد:‌ ما موضوعی را که اخیراً آمریکایی‌ها به راه انداخته‌اند، از دو منظر می‌نگریم، یکی از منظر سیاسی و دیگری از منظر حقوقی.
صالحی خاطرنشان کرد:‌ منظر سیاسی راه خود را دارد و موضع‌گیری‌های سیاسی روشن است و گروه‌‌ها، نهادها و شخصیت‌های مختلف در کشور ما موضع‌گیری کردند. رئیس دستگاه دیپلماسی اضافه کرد: بر اساس جنبه حقوقی این موضوع و با توجه به کنوانسیون‌های مختلف بین‌المللی که در این زمینه وجود دارد و ما نیز عضو آن هستیم نخواهیم گذاشت که آمریکایی‌ها بخواهند از مجرای حقوقی این دسیسه را به پیش ببرند.
صالحی ادامه داد: آمریکایی‌ها به‌دنبال این هدف هستند و ما از نظر حقوقی این موضوع را از مجرای خود پیگیری می‌کنیم.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی