گیلانیان
سه شنبه ۱ فروردین ۱۴۰۲ Tuesday, 21 March , 2023
فوریه 12, 2014 کد خبر : 24718 خبر ها

صف های طولانی برای تماشای “چ”

صف های طولانی برای تماشای “چ”

گیلانیان به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان : مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با اشاره به استقبال ۱۴ هزار نفری از اکران فیلم های سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم فجر در رشت، از رکورد تازه فروش بلیط توسط فیلم “چ” در استان خبر داد.

علی اسماعیل­پور اظهار داشت: طی شش روز از اکران فیلمهای منتخب سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم فجر در رشت حدود ۱۴ هزار نفر از این فیلم­ها دیدن کردند.

وی گفت: از این تعداد ۴۹۴۰ نفر با تهیه بلیط چهار هزار تومانی و مابقی با استفاده از بلیط میهمان که به صورت رایگان توسط این اداره کل توزیع شده بود به تماشای فیلم­ها نشستند.

اسماعیل­پور با بیان اینکه استان گیلان از نظر استقبال تماشاچیان از فیلم­های سی و دومین جشنواره فیلم فجر در بین ۳۳ استان کشور تا کنون در رتبه چهارم قرار دارد، افزود: گیلانیان در این چهار روز، بالغ بر ۱۹۷ میلیون ریال بلیط خریداری کرده اند.

این مسئول با اشاره به ثبت رکورد جدید فروش بلیط فیلم­های جشنواره مذکور در رشت، تصریح کرد: فیلم سینمایی “چ” ساخته ابراهیم حاتمی کیا با فروش ۱۱۶۱ قطعه بلیط رکورد دار فروش است.

وی اضافه کرد: فیلم­های “رد کارپت”ساخته رضا عطاران با ۸۹۵، “خانه پدری” کیانوش عیاری با ۸۳۹،”بیگانه” بهرام توکلی با ۴۵۵ و “خط ویژه” مصطفی کیایی با ۴۱۱بلیط فروخته شده در پله های دوم تا پنجم جدول بلیط های فروخته در گیلان بوده اند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان ادامه داد: همچنین فیلم­های “زندگی جای دیگری است” ساخته منوچهر هادی با ۳۰۰، “پنجاه قدم آخر” کیومرث پوراحمد با ۲۳۴، “ارسال یک آگهی تسلیت برای روزنامه” ابراهیم ابراهیمیان با ۱۷۵، “خانوم” تینا پاکروان با ۱۶۰، “پنج ستاره” مهشید افشارزاده با ۱۵۶، “عاشق­ها ایستاده می­میرند” شهرام مسلکی با ۸۹ و “پایان خدمت” حمید زرگرنژاد با ۶۵ بلیط فروخته شده در رتبه های بعدی قرار دارند.

اسماعیل­پور با اشاره به صف­های طولانی علاقمندان جهت تماشای فیلم “چ”، افزود: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، سانس ساعت ۲۲ این فیلم در روز دوشنبه ۲۲ بهمن را به صورت رایگان برای مدیران ادارات و رسانه های استان در نظر گرفته بود که با اسقبال خوبی مواجه شد.

وی یادآور شد: ۲۲ فیلم برای اکران در استان برنامه ریزی شده که این فیلم ها به مدت ۱۰ روز در سانس های مختلف به نمایش در خواهند آمد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با بیان این موضوع که فیلم ها بر اساس نوع فرهنگ استان­ها انتخاب می شود، اضافه کرد: علاقمندان جهت مشاهده جدول اکران‌ها و کسب اطلاعات بیشتر می­توانند به پایگاه اطلاع‌رسانی این اداره کل به آدرس http://gilan.farhang.gov.ir/fa/fairandfestival/fajr/filmfajr92 مراجعه نمایند.

همزمانی سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم فجر در سینما میرزا کوچک رشت، از هفدهم بهمن ماه آغز و تا بیست و ششم همین ماه ادامه دارد.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی