گیلانیان
جمعه ۴ فروردین ۱۴۰۲ Friday, 24 March , 2023
دسامبر 18, 2013 کد خبر : 23180 خبر ها

صنایع دستی بیکاری در گیلان را کاهش می دهد

صنایع دستی بیکاری در گیلان را کاهش می دهد

گیلانیان : سرپرست میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان گفت: با احیای صنایع دستی می توان عامل بیکاری در استان را کاهش داد و از ورود صنایع تزئینی خارجی به کشور جلوگیری کرد.

رضا علیزاده ظهر چهارشنبه در جلسه میراث فرهنگی استان افزود: نقش صنایع دستی در توسعه کشور شامل بالا بردن سطح اشتغال با هزینه های بسیار کم، ازدیاد در آمد سرانه ملی، جذب گردشگران خارجی و توسعه صنعت توریسم، ارز آوری به واسطه فروش آن و تاثیر در توسعه کالای غیر نفتی می شود.

وی اظهارداشت: همچنین صنایع دستی به دلیل بار فرهنگی قوی می تواند به عنوان سفیر فرهنگی کشور عمل کند.

سرپرست میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گفت: هنرمندان گیلانی با عشق و علاقه شدید خود به طبیعت می توانند تصویر زیباتری از این خطه را به دنیا نشان دهند.

وی افزود: انواع صنایع دستی که در استان  تولید می شود شامل خراطی و نازک کاری چوب، منبت کاری، معرق کاری، حصیر بافی، بامبو بافی، مروار بافی، سفالگری و سرامیک سازی، نقاشی روی کدو، نمد مالی، شالبافی، ابریشم بافی، جاجیم بافی، گلیم بافی، چموش دوزی، قلابدوزی، چادر شب بافی، قالی بافی و غیره  است.

علیزاده با بیان اینکه گیلان داراى صنایع دستى متنوع است، یادآورشد: صنایع دستی از نظر ماهیت یکی از انواع فعالیت های اقتصادی است که منجر به تولید کالا های جدیدی می شود./منبع : مهر

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی