گیلانیان
پنج شنبه ۱۰ فروردین ۱۴۰۲ Thursday, 30 March , 2023
می 9, 2013 کد خبر : 18644 خبر ها

طرح احیاء پرورش و صنعتی سازی شاه میگو در گیلان آغاز شد

طرح احیاء پرورش و صنعتی سازی شاه میگو در گیلان آغاز شد

گیلانیان : استاندار گیلان در نشستی با جمعی از رؤسای مراکز تحقیقات آبزی پروری کشور گفت : اجرای طرح احیاء پرورش و صنعتی سازی شاه میگو در گیلان اغاز شد .

کیهان هاشم نیا با بیان اینکه این طرح در پژوهشکده آبزی پروری آبهای داخلی کشور به اجرا می آید افزود : اجرای این طرح ، احیای ذخایر شاه میگو ، اشتغالزایی و ارز آوری برای کشورو استان را به همراه خواهد داشت .

وی از ایجاد نخستین شهرک پرورش ماهیان زینتی گیلان خبرداد و اظهار داشت : این شهرک بزودی در استان ایجاد خواهد شد و ساخت آن موجب جذب گردشگران و اشتغالزایی بیش از ۳۰۰ نفر می شود.

نماینده  عالی دولت در گیلان با تأکید براینکه این استان دارای ظرفیت های بالقوه و فراموش شده ای است که باید به آنها توجه شود ادامه داد : طرح پرورش ماهی در قفس یکی از طرح های مهم آبزی پروری در استان است که اشتغالزایی زیادو رونق اقتصادی از اثرات اجرای آن می باشد .

هاشم نیا با بیان اینکه باید زمینه حضور بیشتر بخش خصوصی را در حوزه آبزی پروری بیشتر فراهم کرد ، گفت : مراکز تحقیقات شیلاتی می بایست نقاط مساعد را شناسایی و برای سرمایه گذاری به بخش خصوصی معرفی کنند .

وی اضافه کرد : مؤسسات تحقیقاتی باید موتور محرکه در انجام امور باشند و هرچقدر ما برای این مراکز اهمیت قائل شویم موجب افزایش ضریب موفقیت در کار می شود .

استاندار گیلان با تأکید برتوسعه مراکز تکثیر ماهیان سردآبی در استان تصریح کرد : کار مطالعات مربوط به مکان یابی و افزایش تولید در واحد سطح آشنایی بیماریهای مربوط به آبزیان توسط مراکز تحقیقاتی آبزی پروری در تاس ماهیان مستقر د ر استان گیلان تکمیل و به پایان خواهد رسید .

در این نشست رئیس مؤسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور گفت : باید تلاش کنیم تولیدات آبزی پروری را افزایش دهیم .

عباسعلی مطلبی با اشاره به وجود سه مرکز تحقیقات آبزی پروری کشور در گیلان خواستار افزایش این مراکز شد افزود : گیلان اولین استان تولید کننده ماهیان گرم آبی در کشور است ./منبع : استانداری گیلان

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی