گیلانیان
چهارشنبه ۲ فروردین ۱۴۰۲ Wednesday, 22 March , 2023
ژانویه 16, 2012 کد خبر : 5921 خبر ها

استاندار گیلان :

طرح جامع مدیریت فرهنگ گیلان تهیه می شود

طرح جامع مدیریت فرهنگ گیلان تهیه می شود

گیلانیان : مهدی سعادتی در مراسم گرامیداشت هفته شورای آموزش و پرورش در دهکده ساحلی انزلی، فرهنگ را اساس تمام تحولات دانست و اظهار داشت: راه درست انسان با فرهنگ درست است و باید با عزم و اراده قوی در مسیری که تعریف شده، گام برداریم.وی، با بیان اینکه چند سند توسعه فرهنگی در استان در دست تهیه است، افزود: سند توسعه فرهنگی و طرح جامع مدیریت فرهنگ آماده شده و سند هم‌افزایی فرهنگی را نیز در برنامه داریم که سومین سند ماست.
مقام عالی دولت در گیلان مدیریت بر مسایل فرهنگی را سند دوم استان نامید و تصریح کرد: برخورداری از فرهنگ بالا جزو توانمندی بسیار بالای نظام اسلامی است که باید بیشتر از آن استفاده کنیم . وی، مطالبه مقام معظم رهبری از شورای عالی فرهنگی را یک مطالبه برای بهبود فضای جامعه دانست و ابراز داشت: همه باید در راستای اجرای برنامه‌های فرهنگی برنامه و بازنگری داشته باشیم.
سعادتی، با بیان اینکه مسائل فرهنگی با برنامه‌ریزی، آسیب‌شناسی شده است، خاطرنشان کرد: قرارگاه فرهنگی استان با چهار معاون مهندسی فرهنگی، معاونت اجرایی و… ایجاد شده که بخش‌های فرهنگی را رصد می‌کند و لزوم مدیریت و مسائل فرهنگی در بخش ساماندهی کامل نیروهای انسانی وسیع است.
وی، نقش اساتید، هنرمندان، رسانه‌ها و نیروی انسانی را برای رشد بخش فرهنگی بسیار تاثیرگذار دانست و تصریح کرد: باید در مسیر تعالی و رشد فرهنگی حرکت کنیم./فارس

اخبار مرتبط

نظرات

  • کلا استان داره تو فازه فرهنگ پیشرفت میکنه ، استانی با فرهنگ و تمدن غنی بسیار قدیمی که در تاریخ به کرات از اون نام برده شده چرا امروز باید با مشکل بی کاری و غرق شدن در مسائل پیش پا افتاده فرو بره خواهشمندم به جای ساخت سند فرهنگی به فکر جایگاه اقتصادی و سیاسی گیلان هم باشید .

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی