گیلانیان
پنج شنبه ۱۰ فروردین ۱۴۰۲ Thursday, 30 March , 2023
اکتبر 17, 2014 کد خبر : 30571 خبر ها

اکبرزاده:

طرح هادی امسال در ۵۰۰ روستای گیلان تهیه می شود

طرح هادی امسال در ۵۰۰ روستای گیلان تهیه می شود

گیلانیان : مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گیلان گفت: امسال در ۵۰۰ روستای بالای ۲۰ خانوار گیلان طرح هادی با هفت میلیارد تومان اعتبار تهیه می شود.

محمد اکبرزاده عصر پنجشنبه در حاشیه مراسم بهره برداری از پروژه ۲۴ واحدی امام حسن مجتبی (ع) شهر فومن که با حضور رئیس و نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن کشور برگزار شد به خبرنگار مهر افزود: تهیه طرح هادی در گیلان یک سال زودتر از برنامه به اتمام می رسد.

وی با بیان اینکه برای نخستین بار در ۲۰ روستای استان برای اجرای طرح های ویژه هادی ۱۰ میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافته است، اظهارداشت: هم اکنون در ۸۴ روستای گیلان تهیه و بازنگری طرح هادی با اعتباری افزون بر ۹۳۰ میلیون ریال اجرا شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گیلان با اشاره به اینکه علاوه بر این در ۱۳۸ روستای استان با اعتبار ۱۲۹٫۴۰۷ میلیون ریالی اجرا شده است، ادامه داد: سال گذشته دو هزار و ۶۸۵ جلد سند روستایی در گیلان صادر شد و این در حالیست که امسال ۷۰ هزار سند روستایی دیگر صادر می شود.

وی از واگذاری زمین  مسکونی به روستاییان گیلان خبر داد و گفت: در این راستا ۴۳ قطعه زمین به مبلغ هزار و ۲۰۰ میلیون ریال به متقاضیان واگذار شده است.

اکبرزاده با بیان اینکه دو هزار و ۸۴۰ طرح ویژه مسکن روستایی در گیلان اجرا شده است، افزود: در بحران برف سال گذشته ۲۵ هزار واحد آسیب دیده از  ۷۰۰ هزار میلیون ریال تسهیلات بهره مند شدند.

وی درباره اقدام های انجام شده بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در شهرستان فومن از سال گذشته تاکنون اظهار داشت: طی این مدت ۲۴ طرح هادی روستایی در سطح این شهرستان تهیه شده و در هشت روستا نیز با اعتبار ۵٫۲ میلیارد ریالی به اجرا در آمده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ادامه داد: در شهرستان شفت نیز از سال گذشته تاکنون ۲۳ طرح هادی روستایی تهیه شده و در هفت روستا نیز با ۱۱٫۷ میلیارد ریال اعتبار این طرح به اجرا در آمده است.

مراسم افتتاح از پروژه های بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در گیلان با حضور رئیس و نماینده ولی فقیه در این بنیاد به همراه معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان، فرماندار شهرستان رشت و سایر مسئولان استانی حضور داشتند./منبع : مهر

 

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی