گیلانیان
یکشنبه ۶ فروردین ۱۴۰۲ Sunday, 26 March , 2023
ژانویه 21, 2012 کد خبر : 6104 خبر ها

علی مطهری در گفتگو با خبر آنلاین گفت :

مسئولان برگزاری انتخابات تمایل زیادی به مشارکت بالای مردم ندارند

مسئولان برگزاری انتخابات تمایل زیادی به مشارکت بالای مردم ندارند

گیلانیان : مطهری می گوید یکی از راهبرد های دشمن مشارکت پائین مردم در انتخابات است و برخی از مسئولان اجرایی انتخابات نیز به این امر دامن می زنند.
علی مطهری نماینده مردم تهران در مجلس هشتم در پاسخ به اینکه پیش بینی می کنید دشمنان جمهوری اسلامی و ضد انقلاب برای تاثیر گذاری بر انتخابات مجلس نهم از چه روش هایی استفاده می کنند، با اشاره به موضوع رد صلاحیت ها، گفت: فکر می کنم خودمان کمک کردیم که مشارکت در سطح پائینی باشد. بالاخره فضای سیاسی کشور را باز نکردیم تا اطلاح طلبان در انتخابات شرکت کنند، و رد صلاحیت ها هم به گونه ای است که ظاهرا مسئولان برگزاری انتخابات تمایل زیادی به مشارکت بالای مردم ندارند.
در حالی که وزیر کشور بعد از پایان ثبت نام انتخابات در کنفرانس خبری میزان رد صلاحیت ها در انتخابات مجلس نهم را ۱۷ درصد عنوان کرد، مطهری می گوید:« رد صلاحیت ها به مشارکت مردم صدمه می زند.»
مطهری در پاسخ به پرسش دیگر خبرآنلاین درباره اینکه آیا ممکن است به چالشی همانند انتخابات ریاست جمهوری مواجه شویم با تفکیک این دو انتخابات، اظهار داشت:فکرنمی کنم؛ چون انتخابات مجلس حساسیت انتخابات ریاست جمهوری را ندارد و بعید می دانم چالش امنیتی در انتخابات مجلس داشته باشیم.
عضو فراکسیون اصولگرایان در پاسخ به اینکه چه رقمی را برای مشارکت مردم در تهران پیش بینی می کنید، تصریح کرد: اگر در فرصت باقی مانده یک فضای رقابتی ایجاد شود، و لیست های جدید ومستقل هم واردعرصه شوند و امکان رقابت بین منتقدان وحامیان دولت ایجاد شود، مشارکت افزایش خواهد یافت.
حضور در لیست های انتخاباتی در شرایطی که مطهری به طور مستقل ثبت نام کرده و وارد عرصه شده است، دیگر موضوعی بود که وی درباره آن، اظهار داشت: بنده به طور مستقل کاندیدا شدم و هر گروهی مرا در لیست خودش قرار دهد ، مخالفتی ندارم . اما در بین لیست های موجود، لیست جبهه متحد اصولگرایان را ترجیح می دهم.
او حضور در لیست انتخاباتی اصلاح طلبان را هم رد نکرد و گفت : این در دست خودشان است ، هر کس دوست داشت اسم مرا در لیست خود قرار می دهد، بنده مانع نمی شوم.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی