گیلانیان
یکشنبه ۶ فروردین ۱۴۰۲ Sunday, 26 March , 2023
سپتامبر 9, 2012 کد خبر : 12411 خبر ها

هاشم نیا استاندار گیلان :

ظرفیت های گردشگری روستایی گیلان بیشتر مورد توجه قرار گیرد

ظرفیت های گردشگری روستایی گیلان بیشتر مورد توجه قرار گیرد

به گزارش گیلانیان : کیهان هاشم نیا استاندار گیلان اظهار داشت: برای این پروژه توسعه گردشگری که بر محور کشاورزی و استفاده از ظرفیت روستاهاست؛ تاکنون یکصد میلیارد ریال سرمایه گذاری شده و الگوی نوینی برای توسعه گردشگری در استان بر محور روستا، کشاورزی و محیط زیست است.  وی کمک به عمران و آبادانی و رشد اقتصادی روستاها، جلوگیری از مهاجرت روستائیان ، کارآفرینی و توسعه روستایی را از مزایای گردشگری روستایی و کشاورزی عنوان کرد.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان نیز در این بازدید بیان داشت: هم اکنون دو هتل، سه مجتمع اقامتی و پذیرایی روستایی و دو هتل آپارتمان و یک کارتینگ به منظور استفاده از این ظرفیت در حال ساخت است که تا پایان امسال به بهره برداری می رسد.

‘امید عزیزی’ با اشاره به ۱۷۰ میلیارد ریال هزینه صورت گرفته برای بهره برداری از این طرح ها افزود: با بهره برداری از این طرح ها ، حداقل برای ۲۰۰ نفر به صورت مستقیم شغل ایجاد می شود.

هتل معین فومن که به عنوان تنها پروژه خاص تلفیق شده گردشگری با ظرفیت روستایی و کشاورزی است، در زمینی به مساحت ۳۷ هزار متر مربع با زیربنای ۱۱ هزار و ۱۴۶ متر مربع، ۷۶ واحد اقامتی، سه تالار پذیرایی، رستوران و سالن کنفرانس از سال ۱۳۸۶ در حال ساخت می باشد./ایرنا

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی