گیلانیان
جمعه ۴ فروردین ۱۴۰۲ Friday, 24 March , 2023
می 24, 2014 کد خبر : 27289 خبر ها

نماینده ولی فقیه در گیلان :

عملیات بیت المقدس تمام معادلات نظامی دشمنان را برهم زد

عملیات بیت المقدس تمام معادلات نظامی دشمنان را برهم زد

گیلانیان : امام جمعه رشت گفت: عملیات غرور آفرین بیت المقدس که منجر به آزادسازی خرمشهر شد تمام معادلات نظامی دشمنان را برهم زد.

آیت الله زین العابدین قربانی در خطبه‌ های این هفته نماز جمعه رشت با اشاره به آزادسازی خرمشهر “روز ایثار و مقاومت ” افزود: حماسه غرور آفرین فتح خرمشهر نقطه عطف تاریخ دفاع مقدس است.

وی اظهارداشت: عملیات بیت المقدس یکی از تاثیرگذارترین رویدادهای دوران دفاع مقدس است بطوریکه در این عملیات غرور آفرین تمام معادلات نظامی دشمنان بهم خورد.

خطیب جمعه رشت گفت: فتح خرمشهر یک الگوی کامل اندیشه و عمل نظامی و‏ مدیریت کلان دفاعی، امنیتی و استراتژیکی در کشور است.

وی افزود: عملیات بزرگ بیت‌ المقدس دستاوردها و تحولات بسیاری ‏مهمی را به دنبال داشت و مجموع این تحولات نشان می‌ دهد که فتح خرمشهر یک ‏حادثه تاریخی و تاریخ‌ ساز است.

‏ آیت الله قربانی در ادامه به شهادت حضرت امام موسی کاظم علیه السلام اشاره کرد و اظهارداشت: این امام همام به سان خورشیدى گیتى فروز بر سپهر دانش پرتو افکن بود.

وی تصریح کرد: اشراف کامل به مسائل علمى و پاسخ فراگیر، رمز دیگرى از هزاران نکته پنهان و آشکار موقعیت علمى امام کاظم (ع) است.

امام جمعه رشت همچنین با اشاره به ۲۷ رجب مبعث حضرت رسول (ص) این مناسبت را مهمترین حادثه تاثیرگذار در طول تاریخ بشر دانست و گفت: پیامبر اسلام مبعوث شد تا کار ناتمام پیامبران پیشین را به کمال برساند.

وی در ادامه نخستین و اساسی ترین هدف بعثت پیامبران را دعوت به توحید و یکتاپرستی، نفی هرگونه شرک و طاغوت دانست و افزود: روز مبعث حضرت رسول اکرم (ص) شکوهمندترین لحظه تاریخ درخشان اسلام است.

آیت الله قربانی بیان داشت: بیست و هفتم رجب روزیست که در این روز پیامبر گرامی اسلام برای هدایت بشریت برانگیخته شده و به سوی سعادت انسانها شتافته و با این بعثت تحولی شگرف و اساسی را برای بشریت به ارمغان آورد.

وی اظهار داشت: دور کردن مردم از جهالت، خرافه پرستی و دستیابی به وحدت مسلمانان بخشی از دستاوردهای ارزشمند بعثت پیامبر نور و رحمت بود.

امام جمعه رشت ادامه داد: برانگیخته شدن حضرت رسول (ص) به مقام والای نبوت و خاتمیت، حساس‌ترین و مهمترین فراز تاریخ درخشان اسلام است./منبع : مهر

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی