گیلانیان
سه شنبه ۸ فروردین ۱۴۰۲ Tuesday, 28 March , 2023
جولای 4, 2014 کد خبر : 28205 خبر ها

امام جمعه رشت:

غربی‌ها به فکر طولانی‌کردن مذاکرات هستند

غربی‌ها به فکر طولانی‌کردن مذاکرات هستند

گیلانیان : امام جمعه رشت گفت: سخنان وزیر امور خارجه آمریکا نشان‌دهنده این است که می‌خواهند مذاکرات را مانند مذاکرات رژیم صهیونیستی و فلسطین طولانی کنند.

آیت‌الله زین‌العابدین قربانی در خطبه‌های نماز جمعه این شهر با اشاره به اینکه برای هر چیزی زکات است و زکات بدن‌ها روزه است،‌ اظهار کرد: زکات به معنای پاک کردن و بالندگی و رشد است.

وی با بیان اینکه کسانی که معتقد به زکات و خمس دادن نیستند دارای روح مادی می‌باشند، افزود: کسانی که دیگران را در مال خود شریک می‌کنند دارای روح متعالی هستند.

امام جمعه رشت با تاکید بر اینکه بدن انسان بعد از ۱۱ ماه کار کردن مواد مضری در آن به وجود می‌آید که ماه رمضان ماه تعمیرکردن بدن به همراه روزه گرفتن است.

وی خاطرنشان کرد: روزه‌گرفتن سبب سلامتی جسم انسان می‌شود و در ماه رمضان با انجام عبادات انسان حالت بندگی پیدا می‌کند.

قربانی با اشاره به اینکه زکات پیروزی در جنگ احسان است،‌ تصریح کرد: کسانی که دارای توانمندی هستند نسبت به همسایگان باید مهربانی کنند.

وی با بیان اینکه کسانی که سالم هستند از فرصت ماه رمضان باید نهایت استفاده را ببرند، گفت:‌ یکی از دستورات اسلام این است که در زندگی نباید اسراف کنیم.

امام جمعه رشت با اشاره به فرارسیدن وفات حضرت خدیجه (س)، اظهار کرد: حضرت خدیجه (س) آبرو، مال و عزت خود را در راه ترویج دین اسلام قرار داد و بعد از وفات ایشان پیامبر اکرم (ص) پیراهن خود را کفن ایشان قرار دادند.

وی تاکید کرد: کسانی که اسراف می‌کنند برادران شیطان هستند و اسراف به معنای استفاده بیش از اندازه از امکانات موجود است.

قربانی با تصریح بر اینکه مردم نباید در مصرف آب و برق اسراف کنند، افزود: مزارع کشاورزی گیلان خوشبختانه با لطف الهی تا امروز خشک نشده است.

وی خاطرنشان کرد: باید با مسئولین همراهی داشته باشیم تا بتوانیم با لطف الهی و مدیریت صرفه‌جویی امسال محصول خوبی را برداشت کنیم.

خطیب جمعه رشت با تاکید بر اینکه اگر فتوای مرجع جهان اسلام آیت‌الله سیستانی نبود عراق با مشکل بزرگی مواجه می‌شد،‌ گفت:‌ مردم عراق مانند بسیجی‌های ایران در دوران دفاع مقدس آمادگی خود را برای دفاع از عراق اعلام کردند تا دشمن نتواند به اهداف خود برسد.

وی با بیان اینکه دشمنان در فکر تجزیه عراق به ۳ منطقه شیعه‌نشین، سنی‌نشین و کردنشین هستند،‌ تصریح کرد:‌ تجزیه عراق لقمه خوبی برای کشورهای غربی و رژیم صهیونیستی است.

قربانی با اشاره به مذاکرات ایران و گروه ۱+۵، افزود: سخنان وزیر امور خارجه آمریکا نشان‌دهنده این است که می‌خواهند مذاکرات را مانند مذاکرات رژیم صهیونیستی و فلسطین طولانی کنند.

وی اظهار کرد: آمریکا با طولانی کردن و سنگ‌اندازی در مذاکرات برای دنیا آشکار می‌شود که غربی‌ها آتش‌افروز هستند.

امام جمعه رشت با اشاره به دیدار مقام معظم رهبری با اساتید دانشگاه‌های کشور،‌ خاطرنشان کرد: ایشان در این دیدار بر این نکته که دانشگاه نباید به باشگاه سیاسی تبدیل شود که اگر این‌گونه شود علم رشد نمی‌کند و مردم با سیاست خود باید به پیشرفت کشور کمک کنند.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی