گیلانیان
شنبه ۵ فروردین ۱۴۰۲ Saturday, 25 March , 2023
آوریل 21, 2014 کد خبر : 26512 خبر ها

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان:

فرانشیز بیمارستان‌های دولتی به ۱۰ درصد رسید

فرانشیز بیمارستان‌های دولتی به ۱۰ درصد رسید

گیلانیان : رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: فرانشیز بیمارستان‌های دولتی به ۱۰ درصد رسیده است و به‌زودی این مصوبه اجرایی می‌شود.

انوش برزیگر امروز در حاشیه همایش آوای سلامت در مدرسه شاهد دخترانه هدف از برگزاری این همایش را به مناسبت هفته سلامت و آگاهی‌بخشی به جامعه عنوان کرد.

وی با بیان اینکه ارتقای سلامت از اهداف مهم علوم پزشکی گیلان است، تصریح کرد: شعار امسال هفته سلامت «خودمراقبتی» است و در همین راستا حرکت می‌کنیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان درباره تعیین ۱۰ درصد فرانشیز بیمارستان‌های دولتی گفت: این امر اخیراً در شورای دانشگاه‌ها تصویب شده و در راستای ۷۰ درصدی که بیماران پرداخت می‌کردند و فشار روحی و روانی به آنها وارد می‌آمد، کمک کننده است.

وی افزود: فرانشیز برای بیمارانی که به بیمارستان‌ها ارجاع می‌شوند ۵ درصد است و بیمارانی که با دفترچه به بیمارستان می‌روند همان ۱۰ درصد است.

برزیگر با تصریح بر اینکه این مصوبه به‌زودی اجرایی می‌شود، خاطرنشان کرد: اجرای ۱۰ درصد فرانشیز بیمارستان کمک بزرگی به مردم ایران از جمله گیلان است.

وی متذکر شد: با اجرای این مصوبه هیچ بیماری نباید در بیمارستان‌های دولتی تجهیزات پزشکی خریداری کند و اگر مسئولی و متخصص و یا پرستاری بیمار را مجبور به خرید این تجهیزات کند جرم محسوب می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان درباره تعرفه‌های پزشکی خاطرنشان کرد: برای برطرف شدن مشکلات، تعرفه‌های دولتی و خصوصی به‌هم نزدیک است که گام بزرگی محسوب می‌شود.

وی متذکر شد: افزایش تعرفه به بیمار فشار وارد نمی‌کند و در نشستی که با سران بیمه داشتیم به این نتیجه رسیدیم که این فاصله‌ تعرفه‌های خصوصی و دولتی کم شده تا مشکلات برطرف شود.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی