گیلانیان
چهارشنبه ۲ فروردین ۱۴۰۲ Wednesday, 22 March , 2023
می 16, 2012 کد خبر : 8954 خبر ها

مدیركل ارشاد اسلامی گیلان :

فرهنگ بومی شکل دهنده هویت ملی است

فرهنگ بومی شکل دهنده هویت ملی است

گیلانیان : مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با تأکید بر ضرورت حساس بودن جوانان نسبت به فرهنگ بومی خویش گفت: فرهنگ بومی ، گوشه گوشه سرزمین است که هویت ملی را شکل می دهد. ‘منصور ایمانی’ شامگاه سه شنبه در مراسم اختتامیه نخستین جشنواره تولیدات مراکز مهارت آموزی رشته های هنری استان افزود: آموزگاران هنر ، زندگینامه بزرگان کشور را برای جوانان واگویه کنند؛ آنان خود الگو خواهند گرفت. وی ادامه داد: جوانان هنر آموز نیز باید بزرگان هنر و ادب این سرزمین را دریابند و هنرشان، آینه تمام نمای فضایل انسانی باشد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان اضافه کرد: جوانان باید نشاط خود را با تعقل همراه سازند چراکه آسیب های فرهنگی یا بحران هویت بی صدا جامعه ای را به ورطه نابودی می کشاند. وی با اشاره به اینکه بسیاری از شاخص های فرهنگی گیلان چون زبان و موسیقی دچار آسیب شده، از جوانان خواست نسبت به فرهنگ بومی خویش حساس باشند زیرا این فرهنگ بومی، گوشه گوشه سرزمین است که هویت ملی را شکل می دهد.

نخستین جشنواره تولیدات مراکز مهارت آموزی رشته های هنری گیلان با اهداف آگاهی دادن به افکار عمومی برای درک بهتر از آثار هنری، دورنمای رشته های کار و دانش و مهارتی آزاد، معرفی و نمایش دستاوردهای مراکز مهارت آموزی و آسیب شناسی فرایند اجرایی آموزش های مهارتی هنری، با شرکت هنرستان های کار و دانش، فنی و حرفه ای و مراکز مهارت آموزی تحت پوشش اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان در مجتمع فرهنگی هنری خاتم الانبیا (ص) رشت برگزار شد.

کشف استعداد و توانمندی های مهارت آموزان ، تقدیر از مراکز، مربیان و مهارت آموزان برتر، ارتقای سطح تحصیلی رشته های کار و دانش بصورت کاربردی و کیفی، هم اندیشی مسوولان آموزشی ادارات آموزش و پرورش و فرهنگ و ارشاد اسلامی از دیگر اهداف برگزاری جشنواره تعریف شده است.

استقبال بسیار زیاد مهارت آموزان موجب تمدید زمان جشنواره از اسفند ۹۰ به پایان فروردین امسال شد که در نهایت؛ بیش از سه هزار اثر در بخش های تصویرسازی، عکس، گرافیک یارانه (شامل پوستر و لوگو)، موسیقی، نقاشی، نگارگری و طراحی صفحات وب به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد که ۱۰۴ اثر برگزیده شد.

آثار برتر شامل سه اثر از هنرجویان و یک اثر از هنرآموزان در هر بخش مورد تجلیل قرار گرفت/ایسنا

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی