گیلانیان
سه شنبه ۱ فروردین ۱۴۰۲ Tuesday, 21 March , 2023
اکتبر 8, 2011 کد خبر : 3493 خبر ها

پس از بررسی 20 هزار تماس تلفنی مقتوله :

قاتل جنایت انزلی دستگیر شد

قاتل جنایت انزلی دستگیر شد

گیلانیان : رحیم شعبانی امروز در انزلی با اشاره به جزئیات دستگیری قاتل جنایت انزلی اظهار داشت: سه ماه پیش کارآگاهان آگاهی فرماندهی انتظامی انزلی پس از تماس تلفنی مردم با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ از کشف جسد زنی ۲۰ ساله در پارک جنگلی این شهرستان با خبر شدند.
 وی ادامه داد: برای بررسی دقیق‌تر این حادثه گروه‌های عملیاتی و تشخیص هویت آگاهی با اعزام سریع به محل کشف جسد بررسی تمام زوایای حادثه را در دستور کار قرار دادند.
 فرمانده انتظامی انزلی افزود: در بررسی‌های اولیه و مشاهده آثار متعدد چاقو به بدن مقتول زوایای این جنایت برای ماموران و کارآگاهان این فرماندهی مشخص شد.
 وی با بیان اینکه بررسی‌های اولیه پلیس بیانگر وقوع جنایت حدود ۱۲ ساعت قبل از کشف جسد بود، اذعان داشت: از آنجا که هویت جسد به شهرستان انزلی تعلق نداشت مراتب به پلیس آگاهی گیلان اطلاع داده شد و چند روز بعد خانواده‌ای از رشت مراجعه کرده و جسد کشف شده را متعلق به فرزند خود دانستند.
 شعبانی اضافه کرد: کارشناسان با شناسایی هویت جسد، تحقیقات را درباره وضعیت اجتماعی مقتول به منظور شناسایی قاتل یا قاتلان آغاز کردند.
 به گفته وی، پس از بررسی‌های اولیه مشخص شد که مقتول از وضعیت اجتماعی خوبی برخوردار نبوده و مراودات غیر شرعی بسیاری در زندگی او وجود داشته است.
 این مسئول با بیان اینکه کشف این سرنخ کار پلیس را برای شناسایی قاتل یا قاتلان مشکل کرده بود، عنوان داشت: با حمایت و مساعدت‌های مقام قضایی و دادستان بندر انزلی بررسی دقیق‌تر این جنایت وارد مرحله‌ای تازه‌ای شد.
 وی افزود: کارآگاهان در این راستا با بررسی حدود ۲۰ هزار تماس تلفنی مقتول در سه ماهه اخیر، به سرنخ‌هایی از شخصی به نام حبیب ۵۰ ساله دست یافتند.
 شعبانی ابراز داشت: این شخص پس از دستگیری به طرق مختلف سعی در بیراهه بردن تحقیقات ماموران داشت ولی مستندات زیاد پلیس سبب شد تا این فرد به قتل مرتکب شده اعتراف کند.
 وی با اشاره به شرح حادثه قتل از زبان متهم در تحقیقات پلیسی اظهار داشت: قاتل در اعتراف‌های خود گفت که لبخندهای سه سال پیش این زن در بنگاه مشاوره املاکم در رشت کار دستم داد و مرا به طرق مختلف اسیر خود کرد تا اینکه برای خلاصی از دست این زن نقشه قتلش را کشیدم و او را با ضربات متعدد چاقو به قتل رساندم.
 فرمانده انتظامی انزلی افزود: در حال حاضر متهم به همراه پرونده به مقامات قضایی معرفی و روانه زندان شده است.
 وی با تاکید بر ضرورت پرهیز از لذات آنی غیر شرعی، یادآور شد: دوری از بی‌بندوباری و کارهای غیرشرعی، بیمه کننده شخصیت اجتماعی هر فرد در جامعه است./فارس

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی