گیلانیان
شنبه ۱۲ فروردین ۱۴۰۲ Saturday, 1 April , 2023
جولای 21, 2013 کد خبر : 20528 خبر ها

قرار نیست تصمیمات این دولت در دولت آینده اجرا شود!

قرار نیست تصمیمات این دولت در دولت آینده اجرا شود!

گیلانیان : این دولت انرژی زیادی دارد که در این هشت سال ‌تخلیه نشده است و می‌خواهد خود را تخلیه کند. دولت تا چند روز آینده تحویل آقای روحانی خواهد شد و قرار نیست، هر تصمیمی که در این دولت گرفته شده، دولت آینده به آن تمکین کند.

این روز‌ها محمود احمدی‌نژاد در حالی به پایان کار دولتش نزدیک می‌شود که تصمیمات غیرمنتظره‌اش ‌افزایش چشمگیری یافته است؛ حرکات و تصمیم‌گیری‌هایی که نشان می‌دهد، دولت همه تلاش خود را بر آن گذاشته که میراثش برای دولت آینده، زمین سوخته‌ای بیشتر نباشد؛ زمین سوخته‌ای که روحانی باید تا چند وقت دیگر از دستان محمود احمدی‌نژاد تحویل بگیرد.

به گزارش «تابناک»، واگذاری زمین‌های ‌نمایشگاه به صداوسیما و پافشاری دولت برای مصوبه مهر‌آفرین، نمونه‌ای از تصمیمات غیرمنتظره محمود احمدی‌نژاد است که بارش با تحویل دولت بر دوش روحانی سنگینی خواهد کرد.

بنا بر این گزارش، چندی ‌پیش، ‌دولت برای عرض ارادتش به صداوسیما و تشکر برای برپایی مراسم تجلیل از او، گران‌ترین زمین‌های خاورمیانه را پیش‌کش کرد؛ پیش‌کشی که واکنش ترکان، نماینده روحانی‌ را برانگیخت و تنها به ترکان محدود نشد و مدیران نمایشگاه بین‌اللملی و نمایندگان مجلس نیز یکی‌یکی به این واگذاری واکنش نشان دادند.

اکنون پس از چند روز از واگذاری زمین‌های نمایشگاه بین‌المللی، کشمش‌ها بر سر آن بالا گرفته است، به گونه‌ای که صداوسیما، پاسخ تندی به انتقاد ترکان از این واگذاری می‌دهد و سخنان او را غیراخلاقی می‌خواند و از او می‌خواهد، حرمت امامزاده را نگه دارد.

این گزارش می‌افزاید، دفاع صداوسیما از مصوبه‌ای که باب میل احمدی‌نژاد است، در حالی انجام می‌شود که احمد توکلی، از اقتصادی‌های مجلس‌ با انتقاد از این پیش‌کشی دولت به صداوسیما، به دولت توصیه می‌کند در این مدت باقی مانده، تصمیماتی نگیرد که برای دولت آینده تعهد به دنبال داشته باشد.

مهرداد لاهوتی، دیگر نماینده مجلس در گفت‌وگو با تابناک و قبول گفته‌های توکلی با انتقاد از کار دولت گفت: دولت همچنان به دنبال حاشیه‌سازی است. واگذاری نمایشگاه بین‌المللی و مصوبه تشکیل دفتر رئیس‌جمهور سابق برای ‌ماندن احمدی‌نژاد در پاستور، تازه‌ترین کارها در این زمینه است.

وی ادامه داد: در مورد نمایشگاه کاری به انگیزه واگذاری ندارم؛ اما جای تعجب ‌است که چرا وزارت صنعت، معترض به این تصمیم نشد‌! محل نمایشگاه با در نظر گرفتن ابعاد گوناگون آن برای این کار در نظر گرفته شد؛ از جمله وجود هتل‌ها، اتوبان‌ها و زیرساخت‌ها.
لاهویت افزود: من با تغییر کاربری نمایشگاه مخالفم. بسیاری از کشور‌ها شهرهای مهم خود را به نمایشگاه و مرکز تجارت تبدیل کرده‌اند. در این مدت، برخی نمایشگاه‌ها در مصلی برگزار می‌شد و این امکان برای همیشه وجود ندارد و نمایشگاه‌ها باید در جای واقعی خود برگزار شوند. اگر هم قرار بود واگذاری‌‌ شود، باید به بخش خصوصی واگذار می‌کردیم تا نمایشگاه را گسترش دهند، نه اینکه حذف کنند. واگذاری نمایشگاه به صدا و سیما کار درستی نیست و دولت آینده باید در کوتاه‌ترین زمان این مصوبه را برگرداند و قطعا از طرف مجلس نیز نسبت به این مصوبه اعتراض خواهد شد. این تصمیم اجرایی نمی‌شود، ولی همین که این تصمیم گرفته شد، کار خوبی نبود. صدا و سیما هم به اندازه کافی زمین دارد.

وی در پاسخ به این ‌که دولت نهم و دهم چنین تصمیمات جنجالی در کارنامه خود بسیار دارد، بنابراین، بهتر نیست ‌در چند روز باقی مانده دولت به دنبال چالش جدیدی نباشد، گفت: این دولت انرژی زیادی دارد که در این هشت سال ‌تخلیه نشده است و می‌خواهد خود را تخلیه کند. در مجموع خوب است که دولت تا آخرین روز کار کند و این از خوبی‌های آن ‌است اما برخی تصمیمات از جمله این تصمیم خوب نیست.

تشکیل دفتری برای رؤسای جمهور گذشته نیز فکر خوبی است و در مجلس نیز دفتری برای نمایندگان ادوار وجود دارد و اگر بتوان محیطی را برای رؤسای جمهور ادوار تشکیل دهیم و اگر نیت همین باشد تا این‌ها دور هم جمع شوند و در مورد مسائل کشور اظهار نظر کنند و به دولت کمک دهند، فکر خوبی است اما اگر نیت این نباشد و صرفا‌ پاتوقی باشد که کارهای سیاسی دیگری انجام دهند، کار خوبی نیست.

لاهوتی همچنین در پاسخ این ‌که آقای احمدی‌نژاد در دوران مسئولیت خود نشان داده ‌که اهل تعامل نیست و رؤسای جمهور گذشته را نیز به باد انتقاد گرفته، گفت: دولت تا چند روز آینده تحویل آقای روحانی خواهد شد و قرار نیست، هر تصمیمی که در این دولت گرفته شده، دولت آینده به آن تمکین کند.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی