گیلانیان
یکشنبه ۶ فروردین ۱۴۰۲ Sunday, 26 March , 2023
سپتامبر 7, 2013 کد خبر : 21299 خبر ها

منطقه آزاد انزلی :

کالای همراه مسافر با استقرار و فعالیت گمرک در منطقه آزاد انزلی عملیاتی شد

کالای همراه مسافر با استقرار و فعالیت گمرک در منطقه آزاد انزلی عملیاتی شد

گیلانیان : صبح امروز استاندار گیلان در مراسم افتتاحیه استقرار گمرک جمهوری اسلامی به منظور اجرای مصوبه کالای همراه مسافر در مجتمع تجاری ستاره شمال منطقه آزاد انزلی گفت : گیلان شرایط استثنایی دارد و اجرای این مصوبه کالای همراه مسافر باید هوشمندانه انجام شود .

وی اضافه کرد : گیلان قطعه ای از ایران است و با مردان و زنان نامدار آن کارهای بزرگی انجام می شود و افتتاح  مصوبه کالای همراه مسافر حق کوچک مغفول مانده ای بود که باید اداء می شد .

کیهان هاشم نیا  افزود : ممنوعیت چند دهه ای که برای توسعه گیلان برداشته شد  و با  شروع سرمایه گذاری صنعتی که طی ۱۰ سال گذشته آغاز شد ، الان گیلان جزء قطب های تولید کننده فولاد و سیمان ، سازنده کشتی ناو و سایر پروژه های صنعتی است .

استاندار گیلان از قابلیت امکان تولید کالا در منطقه آزاد انزلی و صدور آن به سرزمین اصلی آن خبر داد و بیان کرد : اشتباه مناطق آزاد تجاری قشم و کیش نباید در گیلان تکرار شود  زیرا قابلیت امکان تولید کالا ی ارزان قیمت در منطقه آزاد انزلی وجود دارد و  کالای همراه مسافر نیز در وضعیت اقتصادی منطقه تأثیرگذار خواهد بود و از امروز برنامه ریزی کنیم که خود تولید کنیم و خود صادر کنیم .

هاشم نیا با اشاره به این نکته که باید محدوده منطقه آزاد انزلی توسعه پیدا کند توضیح داد : محدوده منطقه آزاد انزلی به ۱۳۰۰ کیلومتر آن منحصر نیست بلکه در برنامه ریزی آینده توسعه پیدا خواهد کرد .

وی تاکید کرد : باید از امروز برای توسعه محدوده آن کار را شروع کنیم و کل سواحل شرق گیلان تا این منطقه را برای آن برنامه ریزی کرده و موجبات رونق اقتصادی این مناطق را فراهم نمائیم .

در ادامه این مراسم حسن خسته بند نماینده مردم انزلی در مجلس شورای اسلامی گفت : افتتاحیه استقرار گمرک جمهوری اسلامی به منظور اجرای مصوبه کالای همراه مسافردر منطقه آزاد انزلی زمینه ساز تحول خوبی برای رفع مشکلات اقتصادی و بیکاری منطقه می شود /منبع : استانداری گیلان .

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی