گیلانیان
پنج شنبه ۱۰ فروردین ۱۴۰۲ Thursday, 30 March , 2023
جولای 27, 2011 کد خبر : 1890 خبر ها

مديركل تربيت بدني گيلان خبر داد :

کاهش ۳۱ درصدی اعتبارات عمرانی ورزش گیلان

کاهش ۳۱ درصدی اعتبارات عمرانی ورزش گیلان

گیلانیان به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، رضا محمدی‌اصل ظهر امروز در جمع روسای اداره‌های تربیت بدنی استان در سالن اجتماعات تربیت بدنی گیلان با اشاره به آخرین وضعیت طرح‌های نیمه‌تمام ورزشی استان اظهار داشت: ۱۰۳ طرح ورزشی نیمه تمام در گیلان وجود دارد که در صورت اختصاص ۲۵۰ میلیارد ریال اعتبار از منابع استانی، سازمان تربیت بدنی و وزارت نفت به بهره‌برداری می‌رسند. وی ادامه داد: با بهره‌برداری از این طرح‌ها سرانه فضاهای ورزشی گیلان به حدود یک مترمربع می‌رسد که می‌توانیم به استانداردهای کشوری دست پیدا کنیم.
مدیرکل تربیت بدنی گیلان از اختصاص بیش از ۳ میلیارد ریال اعتبار از محل یک درصد بودجه دستگاه‌های اجرایی استان خبر داد و گفت: با تخصیص به‌موقع این اعتبارات می‌توانیم ورزش گیلان را به جایگاه اصلی خود برسانیم. وی با اشاره به کاهش ۳۱ درصدی اعتبارات عمرانی ورزش از بودجه استانی بیان داشت: امیدواریم با حمایت استاندار و مسئولان استانی این کمبود اعتبارات جبران شود تا ورزش گیلان که از لحاظ فضاهای ورزشی ضعیف است بهبود یابد.
محمدی‌اصل اظهار داشت: در صورت تامین ۱۸۰ میلیارد ریال اعتبار ۶۰ طرح ورزشی تا پایان امسال به بهره‌برداری می‌رسد که سبب افزایش ۲۰ درصد سرانه فضاهای ورزش استان می‌شود. وی با قدردانی از استاندار گیلان برای کمک به ورزش این استان، خاطرنشان کرد: استاندار گیلان در چند روز گذشته برای کمک به باشگاه ملوان و هیئت فوتبال استان مبلغ ۴ میلیارد ریال کمک کردند که این امر بسیار حائز اهمیت است. مدیرکل تربیت بدنی گیلان با اشاره به اینکه باید با کمک‌های همه جانبه مسئولان استان، ورزش گیلان را در کشور شکوفا کنیم، افزود: گیلان از لحاظ مدال‌آوری جزو پنج استان برتر کشور است.
وی گفت: استان‌هایی که از نظر سرانه فضاهای ورزشی از گیلان جلوتر هستند در مدال‌آوری پشت سر گیلان قرار دارند. رئیس اداره تربیت بدنی شهرستان رشت نیز در این جلسه با اشاره به حمایت مالی باشگاه داماش از تیم‌های ورزشی استان اظهار داشت: با حمایت مالی داماش ورزشگاه عضدی رشت یکی از با کیفیت‌ترین ورزشگاه‌های کشور می‌شود.
عادل هادی‌پور حضور بخش خصوصی را در ورزش بسیار مثبت ارزیابی کرد و افزود: با حمایت گسترده مالی باشگاه داماش و همیاری و همکاری صادقانه اداره کل تربیت بدنی، هیئت فوتبال و تربیت بدنی شهرستان رشت، تمام بخش‌های ورزشگاه عضدی طبق ضوابط AFC بهسازی شده و در لیگ برتر یازدهم به بهترین نحو میزبان تیم‌های مهمان می‌شود. وی با قدردانی از همراهی مدیرکل تربیت بدنی گیلان، حمایت‌های مالی باشگاه داماش در رشته‌های مختلف ورزشی را قابل تقدیر دانست. رئیس اداره تربیت بدنی رشت ادامه داد: روند فعلی نویدبخش توسعه بیش از پیش ورزش گیلان در رشته‌های مختلف تیمی مانند والیبال، فوتبال، بسکتبال، فوتسال، کاراته و کونگ‌فو بانوان در سطح کشور است. به گفته وی، باشگاه داماش گیلان برای تجهیز ورزشگاه عضدی رشت تاکنون حدود دو میلیارد ریال اعتبار اختصاص داده است.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی