گیلانیان
دوشنبه ۲۹ اسفند ۱۴۰۱ Monday, 20 March , 2023
دسامبر 27, 2011 کد خبر : 5173 خبر ها

لاریجانی نماینده دولت را از مجلس بیرون کرد :

سیلی رییس سازمان هدفمندی یارانه ها به یکی از نمایندگان مجلس

سیلی رییس سازمان هدفمندی یارانه ها به یکی از نمایندگان مجلس

بهروز مرادی رییس سازمان هدفمندی یارانه ها امروز در صحن علنی مجلس به صورت یکی از نمایندگان سیلی زد تا علی لاریجانی رییس مجلس دستور اخراج وی را از پارلمان صادر نماید.
گیلانیان به گزارش فرارو؛ نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی روز سه شنبه بررسی طرح ۲ فوریتی استفساریه ماده ۱۲ قانون هدفمندی یارانه ها را در دستور کار داشتند. در حین بررسی این طرح بهروز مرادی رئیس سازمان هدفمندی یارانه ها که برای اعلام نظر دولت در این باره به مجلس آمده بود پس از اعلام نظر خود پشت تریبون و زمانی که در جای خود نشسته بود و با نمایندگان گفتگو می کرد با سید حسین حسینی نماینده فریمان درگیر شد و کار آنان به درگیری فیزیکی رسید.
این در حالی بود که بر اساس مشاهدات حمله کننده مرادی بود و حتی پس از تذکرات پی در پی لاریجانی به حملات خود به نماینده فریمان ادامه داد و نمایندگان تلاش کردند وی را از حسینی دور کنند.با این حال مرادی تلاش داشت خود را به نماینده فریمان برساند و با صدای بلند فریاد می زد. پس از آنکه مرادی نماینده فریمان را سیلی زد تعدادی از نمایندگان وی را دور کردند و در نهایت لاریجانی از هیئت رئیسه خواست تا مرادی را از مجلس اخراج کنند. فریاد “اخراج کنید” از سوی نمایندگان دیگر بلند شد و سرانجام محسن کوهکن عضو هیئت رئیسه مجلس خود را به مرادی رساند و او را از صحن علنی مجلس خارج کرد.
استفساریه مجلس در خصوص عدم پرداخت سهم شرکت های خدماتی آب، برق و گاز و پخش و پالایش از سازمان هدفمندی یارانه ها توسط دولت است اما مرادی در توضیحات خود مدعی شد سازمان هدفمندی یارانه ها قانون را اجرا می کند و در واقع نیازی به تفسیر نیست. سازمان هدفمندی کاری را انجام می دهد که در تفسیر ماده ۱۲ آمده است. پس از این حادثه یکی از نمایندگان تهران به دفاع از بهروز مرادی پرداخت. که با پاسخ علی لاریجانی روبه رو شد. پس از اخراج رئیس سازمان هدفمندی علی اصغر زارعی نماینده مردم تهران و عضو فراکسیون انقلاب در حمایت از دولت به میز سید حسن حسینی نماینده فریمان که با رئیس سازمان هدفمندی یارانه ها درگیر شده بود مراجعه کرد.
بر اساس اظهارات نمایندگان زارعی در مشاجره خود با نماینده فریمان با حمایت از رئیس سازمان هدفمندی یارانه ها اعلام کرده آمار نمایندگان درباره هدفمندی یارانه ها درست نیست و آمار دولت درست است. علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در واکنش به مختل شدن نظم جلسه تذکر داد نظم جلسه به خاطر بحث های حاشیه ای مختل نشود. وی خطاب به زارعی نماینده تهران گفت: «چرا بحث را ادامه می دهید بفرمایید سرجایتان بنشینید.»

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی