گیلانیان
دوشنبه ۷ فروردین ۱۴۰۲ Monday, 27 March , 2023
جولای 5, 2014 کد خبر : 28225 خبر ها

توسط وزيران عضو شوراي عالي مناطق آزاد تجاري – صنعتي و ويژه اقتصادي صورت گرفت :

لطف به استاندار به قیمت ظلم به فرماندار !!

لطف به استاندار به قیمت ظلم به فرماندار !!

اختصاصی گیلانیان : به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت با تصویب وزیران عضو شورای عالی مناطق آزاد تجاری – صنعتی و ویژه اقتصادی در جلسه ۱/۴/۱۳۹۳ برخی از اعضای هیات مدیره مناطق آزاد تجاری – صنعتی کشور تعیین شدند.

 براساس این مصوبه برخی از شخصیت های کشوری و مدیران استانی به عنوان عضو غیر موظف هیئت مدیره سازمان مناطق آزاد تجاری – صنعتی انتخاب شدند .

از جمله این شخصیت ها محمد علی نجفی ، استاندار گیلان است که برای سه سال به عنوان عضو غیر موظف هیئت مدیره سازمان منطقه آزاد تجاری – صنعتی انزلی جایگزین سید عیسی مهدوی ، فرماندار شهرستان رشت شد !

از اینکه دولت مدیران فعال خود را مورد حمایت مالی قرار می دهد کار بسیار پسندیده ای است ولی پسندیده تر این است که در این مسیر عدالت هم مورد توجه قرار گیرد و بگونه ای نباشد که حمایت از یکی منجر به تضییع حق دیگری شود !!

اگرچه حضور استاندار در منطقه آزاد به دلیل نیاز کاری به مدیریت ارشد استان می تواند برای منطقه مشکل گشا باشد و در نتیجه کار عقلائی همین است که انجام شده اما حضور خواهرزادگان در منطقه آزاد انزلی و اضافه شدن یکی از دو (دائی) به این مجموعه باعث حرف و حدیث هایی می شود که شایسته هیچیک از ذینفعان نیست .

با توجه به اینکه گفته می شود وجهی که بابت حق جلسه ، یا هر عنوان دیگر به عضو هیأت مدیره غیر موظف سازمان مناطق آزاد تجاری صنعتی به استثنای دو، سه منطقه آزاد کشور پرداخت می شود ماهیانه چیزی حدود ۲ تا ۳ میلیون بیشتر نیست بنابراین در شرایط اقتصادی کنونی نمی تواند برای یک مدیر ارشد لقمه دندانگیری باشد اما برای یک فرماندار رقم قابل توجهی است و می تواند زندگیش را زیر و رو نماید .

از سوی دیگر وقتی طبق ماده ۶ قانون و مقررات مناطق آزاد تجاری – صنعتی : “مدیر عامل سازمان ریاست هیأت مدیره منطقه را برعهده خواهد داشت و بالاترین مقام اجرائی در زمینه های اقتصادی و زیر بنائی منطقه می باشد” بنابراین هنوز افکار عمومی نمی تواند بپذیرد (دائی) که مدیر ارشد و نماینده عالی دولت در استان است با سن و سال بالا و کوله باری از تجربه تحت امر (خواهرزاده) جوان و جویای نامش باشد و این امر می تواند جایگاه مدیریت استان را تضعیف نماید .

شاید در بدو امر قرابت نسبی مانع آشکار شدن مشکل شود ولی پذیرش این امر که مدیری در خارج از محدوده منطقه آزاد مدیر ارشد و نماینده عالی دولت باشد ولی در داخل محدوده تنزل رتبه پیدا نماید و مادون مدیر عامل منطقه آزاد قرار گیرد چندان مناسب نمی نماید .

در هر صورت خبر انتصاب استاندار گیلان به عضو هیأت مدیره غیر موظف بازتاب مناسبی در افکار عمومی نداشته که این خود می تواند به جایگاه و مقبولیت مدیر ارشد لطمه وارد نماید .

اخبار مرتبط

نظرات

 • شما باتجربه ترین مدیر مناطق ازاد کشور با سن۴۶سال می نامید جوان جویای نام.بدانید شان مدیران عامل مناطق ازاد کشور که طبق قانون باتصویب هیات وزیران تعیین میشوند و منصوب ریس جمهور هستند کمتر از استاندار نیست. مزید استحضار بدلیل اختلافات روسای مناطق ازاد با استانداران که موجب عقب ماندکی مناطق هم در بعضی نقاط از جمله انزلی شده است این تصمیم از سوی هیات دولت گرفته شده و در کذشته هم استاندار کیلان عضو هیات مدیره بوده است.انشالله با همدلی موجب پیشرفت استانمان باشیم

 • با سلام
  نکته جالب اینجاست که صحبت از لطف وظلم در حق استاندار وفرماندار و مبلغی میتواند زندگی یک فرماندار را زیر رو کند اما بری یک مدیر ارشد دندانگیر نیست می شود!!!
  تنها جمله ای که برای نگارنده محترم این سطور شایسته است وا مصیبتاست آخر این چه نگاه غیر منطقی وغیر عقلایی است که از حقوق همه صحبت شد الا مردم و جامعه ، به قول معروف دعوا بر سر لحاف ….. است
  علی الظاهر نگارنده محترم بی طرف نبوده وخود نیز به سمت یکی از این بزرگواران متمایل است چه آنکه درغیر اینصورت بجای لحاظ حقوق حضرات حقوق جامعه وملت را درنظر میگرفتند و ازآن زاویه نقد می فرمود ند
  در صورتیکه نگارنده در دفاع از حقوق کارگزاران برآمده نه جامعه،کسی نیست بگوید آیا به غیر جناب فرماندار وجناب استاندار که سوابق قابل ملاحظه ای در این حوزه ندارند افراد کاردان وشایسته ای در کشور واستان وجود ندارد آیا قحط الرجال است یا اینکه بحث برسرهمان تقسیم قدرت در میان هم حزبی هاست
  نگارنده محترم انگار نمی دانند که این حضرات برای نان شب خود ویا لقمه های اضافه وارد عرصه خدمت نشده اند بلکه بنابر اصول وظاهر کلام خودشان برای خدمت به جامعه، اما این نوع نگاه بیانگر این است که جناب فرماندار از حق مکتسبه خود محروم شده اند
  نه خیر این حق مربوط به جامعه وملت است که اینگونه بر سرش نقد جانبدارانه می سرایید
  نگارنده محترم چرا آن زمان که معاون جدید اقتصادی منطقه آزاد بدون هیچگونه تجربه ای چنین حوزه عظیمی را در دست گرفت صحبت از دایی جان ایشان نفرمودند که آیا عقلایی هست یا نیست؟
  یعنی اگر یک دایی خواهرزاده خود را که کمترین تجربه وشناختی از حوزه اقتصاد ومناطق آزاد ندارد و قطعا می بایست با ثروت ملت آزمون خطا کند من باب تبرک به چنین جایگاه مهمی به حجله بفرستد مباح است ودایی بعدی با خواهرزاده عزیزش در کنار هم خوش خرم باشند حرام؟؟
  پس کمی انصاف دهید اینجا تنها کسی که مهم نیستند مردم وجامعه است الیته حر ف زیاد است ومی توان ساعت ها نشست با حضرات مدعی مناظره کرد که نه فقط اینگونه اقدامات بلکه سایر موارد هم پر از اشکال بوده واز آن بوی متعفن رانت خواری وباند بازی استشمام می شود اما متاسفانه کم هستند انسان هایی آزاده که با بی طرفی کامل ودر دفاع از حقوق جامعه نقد عقلایی کنند
  مردم نگاه می کنند و می فهمند اما صبورند آقا

 • با توجه به بودن رشت در محدوده منطقه آزاد این حق مردم رشت است که فرماندار رشت در منطقه آزاد حضور داشته باشه منطقه ازادی که وسعت بیشترش در شهرستان رشت هست

  کی نام منطقه آزاد تغییر میکنه مثل منطقه آزاد اروند (آبادن و خرمشهر) حق جمعیت ملیونی داره ضایع میشه! این اسم جلوی سرمایه گذاری و خرید خودروهای منطقه توسط رشتی های با اصالت رو گرفته

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی