گیلانیان
پنج شنبه ۱۰ فروردین ۱۴۰۲ Thursday, 30 March , 2023
جولای 1, 2011 کد خبر : 1600 خبر ها

مبعث یکی از بزرگترین اعیاد مسلمانان است

مبعث یکی از بزرگترین اعیاد مسلمانان است

گیلانیان _ آیت الله زین العابدین قربانی امام جمعه رشت با تبریک بعثت پیامبر اعظم (ص) گفت : این عید یکی از بزرگترین اعیاد مسلمانان است . نماینده ولی فقیه در گیلان در خطبه های نماز جمعه ی رشت با بیان اینکه پیامبر اسلام مردم رااز ضلال مبین نجات داد گفت : به جهت اینکار عظیمی که پروردگار به دست پیامبر اسلام برای بشریت انجام داد عید مبعث از بزرگترین اعیاد اسلامی است .
آیت الله قربانی باتاکید بر اینکه کتاب خدا و دین اسلام نسخه ی شفابخش الهی برای نجات انسانها محسوب میشود گفت : خدا بر بشریت منت نهاد و پیامبری از جنس شان را برای نجات مظلومان جهان و تزکیه ی نفس انسانها برگزید تا آنان را در اوج کمال و شایستگی تربیت کند و از گمراهی نجات دهد .
وی با بیان اینکه پیروان دین مبین اسلام هم اکنون در برابر استکبار ایستاده اند، گفت : پیروان حقیقی اسلام ناب محمدی با ایستادگی برابر ظالمان جهان ظهور مهدی موعود را زمینه سازی می کنند .
امام جمعه رشت سپس با اشاره به درپیش بودن سالروز شهادت آیت ا… صدوقی چهارمین شهید محراب بدست منافقین و سقوط هواپیمای مسافربری جمهوری اسلامی ایران توسط ناوگان آمریکای جنایتکار گفت : آمریکا در حالی داعیه مبارزه با تروریسم را در جهان دارد که از حامیان اصلی گروههای تروریستی است که بزرگان و فرزندان این آب و خاک را ترور کردند و خود نیز در دوازدهم تیرماه سال ۱۳۶۷  ،  ۳۰۰ نفر از هموطنانمان را مستقیما به شهادت رساند .
آیت ا… قربانی همچنین یاد و خاطره ی شهیدان  انصاری و نورانی استاندار اسبق گیلان و معاون وی را که به دست منافقان کوردل به شهادت رسیدند گرامی داشت .
امام جمعه رشت همچنین با اشاره به در پیش بودن اعیاد شعبانیه و سالروز میلاد امام حسین (ع) و روز پاسدار و حضرت ابوالفضل (ع) و روز جانباز گفت : رزمندگان کشورمان در جنگ تحمیلی با الگو گرفتن از آن بزرگواران و نثار جان و هستی خود از اسلام و انقلاب دفاع کردند .
آیت ا… قربانی همچنین با بیان اینکه ماه شعبان دروازه ی ورود به ماه رمضان و ماه میهمانی خداست به درپیش بودن سالروز و میلاد امام سجاد (ع) در این ماه نیز اشاره کرد و گفت : به همگان توصیه می کنم از دعاهای صحیفه سجادیه در این ماه بهره بیشتری ببرند .
نماینده ولی فقیه درگیلان درپایان با شکر به درگاه الهی به دلیل بارندگی های اخیر گفت: خوشبختانه این بارندگی ها سبب آبیاری شالیزارها و ذخیره ی بیشتراب در  سد سفیدرود شد به نحوی که هم اکنون ۸۰۰ میلیون متر مکعب آب پشت این سد ذخیره شده و کشاورزان از بابت تامین آب شالیزارها نگرانی نداشته باشند .

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی