گیلانیان
سه شنبه ۱ فروردین ۱۴۰۲ Tuesday, 21 March , 2023
اکتبر 1, 2014 کد خبر : 30187 خبر ها

در خانه میرزاکوچک جنگلی

مجموعه تلگراف‌های ۱۰۰ ساله ایران به نمایش گذاشته شد

مجموعه تلگراف‌های ۱۰۰ ساله ایران به نمایش گذاشته شد

گیلانیان : مجموعه تلگراف‌های با قدمت ۱۰۰ ساله ایران در خانه میرزاکوچک جنگلی در قالب برگزاری یک نمایشگاه به نمایش گذاشته شد.

مجموعه تلگراف‌های با قدمت ۱۰۰ ساله ایران در خانه میرزاکوچک جنگلی در قالب برگزاری یک نمایشگاه به نمایش گذاشته شد.

این مجموعه تلگرافی از شهرهایی مانند رشت، تهران، قزوین، اصفهان، کاشان، یزد، تبریز، مشهد، شیراز، بوشهر و … گردآوری و به نمایش گذاشته شده است.

این نمایشگاه با عنوان «تلگراف‌خانه» با هدف ارتقای دانش و آگاهی بیشتر شهروندان با تاریخ و فرهنگ مردم ایران توسط سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت برگزار شده است.

مدیر عامل سازمان فرهنگی‌ورزشی شهرداری رشت ظهر امروز در جریان بازدید از نمایشگاه مذکور با بیان اینکه این تلگراف‌ها متعلق به تجار و تجارتخانه‌های از دوران بالغ بر ۱۰۰ سال پیش است، اظهار کرد: این تلگراف‌ها نشان‌دهنده میزان داد و ستد و نحوه فروش کالا و اعتماد حاکم بین تجار آن دوران است.

علیرضا قانع، موضوع اصلی این تلگراف‌ها را در زمینه خرید و فروش اقلامی مانند چای، برنج، پارچه، توتون، قند و شکر و … ذکر کرد و گفت: این نمایشگاه تا ۳۰  مهر ماه جاری همه روزه آماده بازدید علاقه‌مندان است.

نمایشگاه دائمی اسناد، مدارک و عکس‌های دوران نهضت جنگل در طبقه همکف خانه میرزا کوچک دایر است.نمایش وسایل بومی‌محلی از جمله چراغ‌های خوراک‌پزی و روشنایی، ترازوهای دستی، سماورهای ذغالی و … در نمایشگاه مذکور به نمایش عموم گذاشته شده است./منبع : فارس

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی