گیلانیان
یکشنبه ۶ فروردین ۱۴۰۲ Sunday, 26 March , 2023
آگوست 18, 2012 کد خبر : 11682 خبر ها

آیت الله قربانی خطیب نماز جمعه روز قدس در رشت :

مدعیان دموکراسی مانع تشکیل حکومت مستقل فلسطینی اند

مدعیان دموکراسی مانع تشکیل حکومت مستقل فلسطینی اند

گیلانیان : آیت الله ‘زین العابدین قربانی’ در خطبه های نماز جمعه این هفته رشت با تقدیر از حضور پرشکوه مردم در راهپیمایی این روز افزود: اگر حکومتی بر اساس دموکراسی در فلسطین تشکیل شود، اسرائیل غاصب دیگر جایی در آنجا ندارد. وی اضافه کرد: همانگونه که مقام معظم رهبری فرمودند؛ ‘تنها راه رفع مشکل فلسطین تشکیل حکومتی بر اساس دموکراسی در این کشور هست تا همه افراد با ادیان و مذاهب مختلف بتوانند در کنار هم به خوبی زندگی کنند.’

وی ادامه داد: یکی از دلایل مقابله و مخالفت آمریکا و سایر کشورهای غربی در شکل نگرفتن حکومت بر اساس دموکراسی در فلسطین اشغالی این است که در کنار جمعیت ۹میلیون نفری فلسطینی چهار میلیون نفر اسرائیلی در آنجا زندگی می کنند که بر این اساس اکثر فلسطینی ها پیروز خواهند شد و ظلم و ستم در آنجا برچیده می شود.

وی با اشاره به ماهیت وجودی صهیونیست اظهار کرد: امروز مشکلی که در دنیا وجود دارد پیروان دین یهود نیستند بلکه بخشی از جریان تند رو و افراطی آن بنام صهیونیست است که به جنایت و آدم کشی و برده کشی از انسان ها اعتقاد دارد و خود برتر بین است.

خطیب جمعه رشت افزود: برخی از یهودیان هم اکنون در دنیا هستند که قصد صهیونیست ها نگران بوده و آن را محکوم می کنند.

آیت الله قربانی با اشاره به نامگذاری روز قدس از سوی امام راحل اظهار داشت: نامگذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان از سوی بنیانگذار جمهوری اسلامی به نام روز قدس اقدامی ابتکاری و تحسین برانگیز بود که موجب دمیدن روح جدیدی در دنیای اسلام شد.

وی گفت: اسرائیل غاصب تلاش داشت تا خاورمیانه ای جدید با سرسپردگی برخی سران کشورهای عرب و اسلامی بسازد که این اقدام حضرت امام و نامگذاری روز قدس موجب احیای جهان اسلام و شکل گیری حزب الله در لبنان و حماس در فلسطین و حمایت سوریه از حرکت های انقلابی حزب الله و لبنان برای ناکام ماندن نقشه شوم صهیونیسم شد.

وی اظهار کرد: با همه مشکلاتی که امروز در فلسطین اشغالی و دنیای اسلام وجود دارد همانگونه که خداوند وعده کرده است بزودی پیروزی با مومنین است و حتی کارشناسان آگاه در دنیا هم اعلام می کنند که نابودی اسرائیل به زودی صورت خواهد گرفت.

آیت الله قربانی در بخش دیگری از سخنانش با محکوم کردم برخی سران کشورهای اسلامی در کنفرانس مکه که خواهان حذف سوریه از سازمان کنفرانس اسلامی شدند اضافه کرد: این اقدام آنان ننگی برایشان بود و در اینجا نیز باید از رییس جمهوری اسلامی ایران که در آن کنفرانس به عنوان تنها کشور اسلامی با این طرح شجاعانه به مخالفت پرداخت تشکر کرد.

وی در ادامه خطبه های نماز جمعه رشت به فرا رسیدن عید سعید فطر و نزدیک شدن به پایان ماه مبارک رمضان اشاره کرد و از مومنین خواست تا با پرداخت زکات فطریه خود به یاری نیازمندان بشتابند.

‘ آیت الله قربانی’ همچنین به وقوع زلزله در آذربایجان شرقی اشاره کرد و ضمن تسلیت به مردم این استان و خانواده های داغدیده در از دست دادن بستگانشان در این حادثه گفت: اقدامات بسیاری برای رسیدگی به مشکلات آسیب دیدگان زلزله از سوی دولت شده که امیدواریم این خدمات مشکلات آنان را برطرف کند و از سوی مردم استان گیلان هم کمک هایی برای یاری رساندن به هموطنان آسیب دیده ارسال شده است

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی