گیلانیان
شنبه ۵ فروردین ۱۴۰۲ Saturday, 25 March , 2023
سپتامبر 10, 2014 کد خبر : 29689 خبر ها

استاندار گیلان:

مدیریت گیلان تثبیت می‌شود

مدیریت گیلان تثبیت می‌شود

گیلانیان : استاندار گیلان با ابراز رضایت از عملکرد مدیران این استان گفت: تثبیت مدیریت در گیلان از برنامه‌های مهم است و با این نگاه باید استان را به طرف توسعه سوق دهیم.

محمدعلی نجفی عصر امروز در سمینار فرمانداران شهرستان‌های این استان حضور دولتمردان در پروژه‌های هفته دولت را نشانه همدلی، وحدت و آرامش در جامعه ذکر کرد.

وی حضور سه وزیر و دو معاون وزیر در پروژه‌های هفته دولت گیلان را حاصل تلاش دولتمردان برای افتتاح پروژه‌ها دانست و اظهار کرد: تعدادی از وزرا و معاونان نیز علاقه‌مند به حضور در گیلان بودند که بسیار جالب توجه بود.

استاندار گیلان درباره افتتاح نشدن سد آیت‌الله بهجت تصریح کرد: قرار بود این سد با حضور معاون اول رئیس جمهور مورد بهره‌برداری قرار گیرد اما این امر میسر نشد و در یک فرصت مناسب به بهره‌برداری می‌رسد.

وی رویکرد برنامه ششم توسعه استان را توسعه‌محور خواند و گفت: در این راستا بحث ٱمایش سرزمین و نقشه راه استان با بودجه ۹۴ پیگیری می‌شود و در این راستا از نظرهای فرمانداران و مدیران استفاده می‌شود.

نجفی توسعه فعالیت‌های کشاورزی را با اولویت زیربخش‌های زراعت، باغداری، دامداری، صید و آبزیان و … ذکر کرد و افزود: توسعه افزایش کیفی و بازدهی کشاورزی جزو برنامه‌های استان است.

وی با بیان اینکه یک هیئت بلندپایه کشورهای cis به‌زودی وارد تهران می‌شوند، ادامه داد: پیشنهاد کردم این هیئت بلند پایه به گیلان نیز سفر کند زیرا نیاز به حضور آنها داریم.

استاندار گیلان با بیان اینکه در بحث صادرات باید ببینیم به چه چیزهایی نیاز دارند، افزود: صادرات گیلان باید بر اساس نیازهای کشورهای هدف باشد.

وی توسعه روستایی گیلان به ویژه در بحث جاده و راه را دچار عقب‌ماندگی خواند و یادآور شد: مشکلاتی در این زمینه وجود دارد که باید پیگیری و برطرف شود و جاده روستایی محور اصلی ما است.

نجفی توسعه و تجهیز امکانات گردشگری گیلان را مورد تاکید قرار داد و خاطرنشان کرد: در بحث ماندگاری گردشگر در گیلان نیاز به تحرک جدید است.

وی بحث زیباسازی استان به‌ویژه در رشت را از شهرهای کویری مانند یزد عقب‌مانده خواند و بر ضرورت توجه به این امر تاکید کرد.

استاندار گیلان راه‌آهن قزوین ـ‌رشت‌ـ‌انزلی‌ـآستارا را در توسعه اقتصادی این استان تاثیرگذار دانست و تصریح کرد: پیشرفت و توسعه گیلان با راه‌اندازی این مسیر امکانپذیرتر می‌شود.

وی تامین سوخت جایگزین برای جنگل‌نشینان و حفظ محیط زیست را از دیگر اولویت‌های استان برشمرد و یادآور شد: حفظ محیط زیست باید در اولویت تمام فعالیت‌ها قرار گیرد.

نجفی از عملکرد مدیران گیلان ابراز رضایت کرد و متذکر شد: تغییراتی که در بحث مدیریتی استان انجام می‌شود بر اساس مدل‌های تغییراتی کشور است و دیگر به دنبال تغییر مدیریت نیستم.

وی تثبیت مدیریت و پیگیری آن برای ارتقای مدیریت را از برنامه‌های مهم گیلان عنوان کرد و یادآور شد: با این نگاه و چارچوب باید پیش برویم.

استاندار گیلان با بیان اینکه در انتظار ابلاغ اعتبارات دولتی هستیم، توجه به بحث سالم‌سازی دریا در تمام فصول، پیگیری سایت نفتی خزر در رودسر، همکاری با استان‌های همجوار و حاشیه دریای خزر، کمک به توسعه صنعت مرغ و طیور و دامداری را از برنامه‌های مهم استان عنوان کرد.

وی توجه به بحث آموزش عالی و موضوع فرسودگی ساختمان‌های برخی دانشگاه‌های شهرهای استان مانند علمی‌کاربردی و … را از دیگر موارد مورد تاکید قرار داد.

نجفی با اشاره به اینکه امسال زنگ مدرسه باید متفاوت‌تر از سال‌های گذشته باشد، یادآور شد: زنگ مدرسه با حفظ محیط زیست باشد./منبع : فارس

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی