گیلانیان
شنبه ۱۲ فروردین ۱۴۰۲ Saturday, 1 April , 2023
جولای 1, 2012 کد خبر : 10506 خبر ها

آیت الله قربانی :

مسئولان پدیده زشت گرانی و تورم را از چهره جامعه بزدایند

مسئولان پدیده زشت گرانی و تورم را از چهره جامعه بزدایند

امام جمعه رشت بر ضرورت کنترل و مهار مقوله گرانی و تورم در جامعه تاکید کرد و گفت: مشکلات اقتصادی برای اقشار ضعیف بسیار شکننده است.
گیلانیان : آیت الله زین العابدین قربانی در خطبه های این هفته رشت تأکید کرد: مسئولان با هدایت تولید و ایجاد زمینه کار و اشتغال در جامعه و همینطور نظارت بر توزیع عادلانه و قیمت گذاری منصفانه باید نقیصه زشت گرانی و تورم را از چهره جامعه اسلامی بزدایند.وی همچنین بر لزوم ایجاد امنیت اقتصادی و معیشتی در جامعه تا کید کرد و اظهارداشت: افزایش تورم، گرانی و بیکاری جوانان در جامعه رنج آور است.
خطیب جمعه رشت در ادامه به شعار محوری امسال یعنی تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی اشاره کرد و گفت: تحقق کامل شعار محوری سال نیازمند عزم و اراده جدی همه مسئولان و آحاد مردم است.وی افزود: برای حمایت از تولید ملی باید در حفظ سرمایه ایرانی و نیروی کار موجود کوشید و از نیروی کار برای به کار انداختن چرخه اقتصادی کشور به نحو مطلوب بهره برد تا بتوان کیفیت تولید در همه بخش‌ها را ارتقا داد.
آیت الله قربانی همچنین به نقش تقوای الهی در جامعه اشاره کرد و اظهارداشت: تمام رفتارهای صادقانه، برخوردهای صمیمی، دوستانه و احساس مسئولیتها همگی در پرتو تقوا امکانپذیر است.وی گفت: وجود ناهنجاری در جامعه، کمرنگ شدن حس احترام نسبت به یکدیگر، بالا رفتن سطح توقعات، افزایش آمارهای تکان ‌دهنده طلاق و سایر موارد از کمرنگ شدن تقوای الهی است.
امام جمعه رشت ادامه داد: تقوا نوعی انگیزه مصونیت و خود نگهداری را در فرد ایجاد می کند تا با برنامه ریزی های پیشگیرانه از آسیبهای اخلاقی جلوگیری کند.

منبع : مهر

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی