گیلانیان
دوشنبه ۲۹ اسفند ۱۴۰۱ Monday, 20 March , 2023
می 30, 2014 کد خبر : 27404 خبر ها

فرمانده قرارگاه کوثر سپاه پاسداران

مساجد نقش موثری در تحقق فرهنگ اسلامی مورد تاکید رهبری دارد

مساجد نقش موثری در تحقق فرهنگ اسلامی مورد تاکید رهبری دارد

گیلانیان : فرمانده قرارگاه قرب کوثر خاتم الانبیاء (ص) سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: مساجد نقش مهمی در تحقق فرهنگ اسلامی مورد تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی دارد.

سردار ˈسید ضیاءالدین حزنیˈ شامگاه پنجشنبه در حاشیه برگزاری نشست طرح توسعه مسجد حضرت ولی عصر(عج) بالامحله فومن افزود: در طول سال های پیروزی و نیز دوران های استقرار انقلاب اسلامی بویژه در دفاع مقدس، نقش موثر مساجد در آگاهی رسانی و انسجام مردم به خوبی نمایانگر است.

وی اضافه کرد: امروز این پایگاه دینی و اجتماعی می تواند در حوزه فرهنگی که مد نظر مقام معظم رهبری است موثر واقع شود.

سردار حزنی در ادامه از ساخت ۲۱ هزار مسجد در نقاط مختلف کشور در سال جاری خبر داد و گفت: احیای مساجد در گره گشایی مشکلات جامعه تاثیر مستقیم دارد.

مشاور فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ،از مردم بودن،با مردم بودن و برای مردم بودن را افتخار این نهاد مقدس دانست و گفت: تاکنون؛ هفت هزار و ۷۰۰ مسجد در سراسر کشور با کمک قرارگاه قرب کوثر ، همیاری مردم و خیرین مسجدساز افتتاح و تحویل مردم مومن ایران اسلامی شده است.

سردار حزنی اضافه کرد: برای احداث و توسعه هر مسجد به عنوان خانه خدا در سرزمین اسلامی ایران،۱۰۰ تا ۶۰۰ میلیون ریال از سوی قرارگاه قرب کوثر سپاه کمک می شود.

وی همچنین با بیان اینکه احداث و توسعه ۶۰۰ مسجد در استان گیلان از برنامه های قرارگاه قرب کوثر سپاه است، افزود: کمک به مسجد سازی و همچنین توسعه حوزه های علمیه از برنامه های در دست اقدام قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) در این استان در سال ۹۳ است.

در آیین به پاس کمک های قرارگاه قرب کوثر خاتم الانبیاء(ص)سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در خصوص توسعه مسجد حضرت ولی عصر(عج) بالامحله فومن از سردار ˈسید ضیاءالدین حزنیˈ فرمانده این قرارگاه از سوی امام جماعت و هیات امنای مسجد قدردانی شد.

شهرستان فومن در ۲۵ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان قرار دارد./منبع : ایرنا

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی