گیلانیان
شنبه ۵ فروردین ۱۴۰۲ Saturday, 25 March , 2023
جولای 30, 2011 کد خبر : 1953 خبر ها

در حال حاضر 16 هزار و 851 سالمند در ايران زندگي مي كنند

مسن ترین ایرانیان گیلانی اند

مسن ترین ایرانیان گیلانی اند

گیلانیان به نقل از مهر : رئیس دبیرخانه شورای ملی سالمندان گفت: براساس آخرین آمارها در حال حاضر ۱۶ هزار و ۸۵۱ سالمند با سن صد سال و بیشتر در کشور زندگی می‌کنند. حسین نحوی نژاد در گفتگو با مهر در مورد میزان جمعیت سالمندان کشور افزود: براساس آخرین سرشماری انجام شده در کشور هم اکنون پنج میلیون و ۱۲ هزار نفر از جمعیت کشور سالمند هستند و حدود ۷٫۳ درصد جمعیت کشور را تشکیل می دهند.
وی با اشاره به اینکه دو میلیون و ۶۵۰ هزار سالمند مرد در کشور زندگی می کنند، گفت: دو میلیون و ۴۶۰ هزار سالمند زن نیز در کشور زندگی می کنند. مردان سالمند ۵۱٫۸ درصد و زنان سالمند نیز ۴۸٫۲ درصد جمعیت سالمند کشور را به خود اختصاص داده اند.

رئیس دبیرخانه شورای ملی سالمندان تاکید کرد: استانهای گیلان، خراسان جنوبی، خراسان مرکزی، همدان و سمنان دارای بیشترین تعداد سالمند و استانهای سیستان و بلوچستان، هرمزگان، خوزستان، بوشهر و کهگیلویه و بویر احمد نیز دارای کمترین تعداد سالمند هستند.به گفته نحوی نژاد، ۶٫۸ درصد جمعیت سالمندان کشور، شهرنشین و ۸٫۲ درصد جمعیت سالمندان نیز روستانشین هستند.وی با اشاره به اینکه ۷۱٫۲ درصد جمعیت سالمندان کشور متاهل هستند، اظهار داشت: براساس آمارهای بدست آمده، ۸۸ درصد مردان سالمند و ۵۱ درصد زنان سالمند کشور متاهل هستند.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی