گیلانیان
دوشنبه ۲۹ اسفند ۱۴۰۱ Monday, 20 March , 2023
آگوست 24, 2014 کد خبر : 29157 خبر ها

استاندارگیلان:

مسوولان مدارس نسبت به اشاعه فرهنگ نماز اهتمام داشته باشند

مسوولان مدارس نسبت به اشاعه فرهنگ نماز اهتمام داشته باشند

گیلانیان : نماینده عالی دولت در گیلان در جلسه ستاد اقامه نماز استان، بر ضرورت اهتمام بیش از پیش مسوولان و اولیاء مدارس نسبت به اشاعه فرهنگ نماز تاکید کرد.

محمدعلی نجفی، عصر شنبه در این جلسه با اشاره به اهمیت و جایگاه والای نماز در اسلام و در پیش بودن ایام بازگشایی مدارس و دانشگاه ها تصریح کرد : اشاعه فرهنگ نماز در مدارس و دانشگاه ها با همکاری معلمان ، مدیران و کادر آموزشی از جمله موارد مهمی بشمار می رود که باید به آن توجه ویژه ای داشته باشیم و در جهت نهادینه کردن این مهم تلاش کنیم.

استاندار گیلان گفت : زیباسازی و ساماندهی نمازخانه های مدارس در شورای آموزش و پرورش استان پیگیری شود .

نماینده عالی دولت در گیلان نمازخانه های بین راهی را زیبنده استان ندانست و افزود : پاکیزگی و نظافت در فرهنگ مردم گیلان از جایگاه ویژه ای برخوردار است و در دین اسلام نیز تأکیدات ویژه ای نسبت به این مهم شده اما متأسفانه در برخی از رستوران ها شاهد آن هستیم که مکان نامناسبی را به نمازخانه ها اختصاص می دهند.

وی ادامه داد: در این زمینه می بایست فرمانداران ، شهرداران و مسئولین امر در جهت بازبینی تمامی نمازخانه های بین راهی و پاکیزگی و نظافت آنها اقدامات لازم را انجام دهند .

استاندار گیلان افزود : پاکیزگی ، نظافت و رعایت مسائل بهداشتی در نمازخانه ها باید جزو تکالیف ادارات بهداشت شهرستان ها قرار گیرد .

وی با اشاره به فرا رسیدن هفته دولت و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر اظهار داشت : هفته دولت فرصت مغتنمی برای بیان دستاوردهای دولت تدبیر و امید می باشد و انشاء ا… در این هفته شاهد حضور تعدادی از وزرا و معاونین رئیس جمهور در استان خواهیم بود.

نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت نیز در این نشست برپایی نماز را از وظایف دولت اسلامی دانست و گفت: در نظام جمهوری اسلامی همه ما وظیفه داریم نماز را به نحو احسن در جامعه برپا کنیم.

آیت الله قربانی اظهار داشت : آنچه که از دستورات ائمه به دست ما رسیده ؛ حاکی از آن است که مدیران جامعه اسلامی باید به جایگاهی از تقوا دست یابند که بتوانند برای مردم ، امام جماعت و پیش نماز باشند .

در ادامه این نشست هریک از اعضاء به بیان نقطه نظرات و پیشنهادات خود پرداختند.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی