گیلانیان
جمعه ۴ فروردین ۱۴۰۲ Friday, 24 March , 2023
ژانویه 4, 2012 کد خبر : 5450 خبر ها

پذیرش استعفای "احمدزاده" توسط احمدی نژاد :

معاون سابق مشایی؛رئیس سازمان میراث فرهنگی شد

معاون سابق مشایی؛رئیس سازمان میراث فرهنگی شد

گیلانیان به گزارش خبرنگار جامعه فارس، روح الله احمدزاده کرمانی ۲۹ اردیبهشت امسال رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری شد و پس از گذشت ۸ ماه ۱۱ دی ماه استعفا داد. استعفایی که همان روز از سوی خبرگزاری فارس تحت عنوان “زمزمه های جدایی احمدزاده از میراث فرهنگی” منتشر شد.علی رغم ارائه استعفای احمدزاده به رئیس جمهور، برخی مسئولان در ریاست جمهوری و سازمان میراث فرهنگی و گردشگری بر آن آمدند تا موضوع را یک “شایعه” اعلام کنند و مهر “تکذیب” بر آن بزنند اما محمود احمدی نژاد؛ رئیس جمهور پس از گذشت ۴ روز امروز رسماً با استعفایی که به قول مسئولان اصلاً وجود نداشت، موافقت کرد.
رئیس جمهور، “سید حسن موسوی” را به جای “احمدزاده” بعنوان معاون رئیس جمهور و رئیس جدید سازمان میراث فرهنگی و گردشگری منصوب کرد.
سید حسن موسوی، نخستین معاون سرمایه گذاری سازمان میراث فرهنگی و گردشگری در دولت نهم بوده است، زمانی که اسفندیار رحیم مشایی رئیس این سازمان بود.وی پس از جدایی از سازمان میراث فرهنگی، مشاور اسفندیار رحیم مشایی در مرکز جهانی شدن شد. سید حسن موسوی که پیش از ورود به سازمان میراث فرهنگی در سوابق خود مسئولیت های اقتصادی از جمله مدیر عاملی سایپا یدک را دارد پس از تغییر روسای سازمان میراث فرهنگی و گردشگری یکی از گزینه احتمالی برای ریاست این سازمان معرفی می شد.

متن حکم احمدی‌نژاد برای موسوی بدین شرح است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم
برادر گرامی جناب آقای سیدحسن موسوی
سلام علیکم
نظر به تعهد و تجارب ارزشمند، جنابعالی را به عنوان «معاون رییس‌جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری» منصوب می‌نمایم.
میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از عرصه‌های مهمی است که شناسایی، شناساندن و بهره‌گیری هر چه بیشتر از آنها می‌تواند زمینه‌ساز پیشرفت سریع‌تر کشور گردد. توجه فراگیر به ذخایر عظیم فرهنگی، تاریخی و میراث گرانبهای مادی و معنوی موجب خودباوری، شکوفایی و بسیج توانمندی‌های ملی برای نیل به قله‌های رفیع پیشرفت و افتخار خواهد بود. این امر در کنار مزایای فراوان گردشگری، از جمله تحکیم وحدت ملی، رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال بر اهمیت استراتژیک گردشگری تأکید می‌کند.
صنایع دستی و هنرهای سنتی ایران که شهره آفاق است از مصادیق مهمر مریاث مادی و معنوی و از جاذبه‌های مهم گردشگری و فرصت انتقال هنر و فرهنگ این سرزمین است و از این‌رو شایسته برنامه‌ریزی گسترده‌تر است.
انتظار می‌رود ضمن استفاده از نقطه نظرات و دیدگاه‌های کارشناسان، اساتید، هنرمندان گرامی و با استفاده از ظرفیت‌های بی‌پایان مردمی برای سرمایه‌گذاری هر چه بیشتر در حوزه‌های یاد شده، شاهد تداوم تلاش‌های مؤثر چند سال اخیر و ارتقای آن در آینده باشیم.

موفقیت شما را در سایه توجهات حضرت ولی عصر(عج) از درگاه خداوند بزرگ مسألت می‌کنم.
محمود احمدی‌نژاد

 

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی